2015
Polskie Radio SA
Od momentu powstania przed 90 laty odgrywa ogromną rolę w upowszechnianiu dorobku narodowej i światowej kultury oraz nauki. Uczestniczy w pokazywaniu podstawowych wartości i pozytywnych wzorców. Łączy powinności misyjnego nadawcy publicznego z nowoczesnym podejściem do tworzenia programów radiowych i ich emisji w dobie ery cyfrowej.
W swoich programach prezentuje szeroki wachlarz form i tematów dziennikarskich, co odróżnia je od coraz liczniejszych stacji komercyjnych. Obok serwisów informacyjnych i specjalistycznych emituje także liczne audycje publicystyczne, popularno-naukowe, edukacyjne, poradnicze, społeczne oraz kształtujące postawy patriotyczne i obywatelskie. Na szczególne podkreślenie zasługuje działalność na polu kultury. Audycje muzyczne, teatr radiowy czy powieści radiowe („Matysiakowie”, „W Jezioranach”) to wybitne osiągnięcia – na skalę europejską – w dorobku polskiej radiofonii.
Polskie Radio SA tworzy zróżnicowaną ofertę programową za pośrednictwem czterech dopełniających się anten radiowych o zasięgu ogólnopolskim, programu dla słuchaczy za granicą, a także kanałów muzycznych i słownych dostarczanych na platformie Moje.polskieradio.pl.
W 2013 r. Polskie Radio SA rozpoczęło wdrażanie, wspólnie z rozgłośniami regionalnymi, stałej emisji cyfrowej DAB+. W ten sposób działa na rzecz budowy nowoczesnego społeczeństwa, usuwając przeszkody cyfrowego wykluczenia. Odbiorcy otrzymują cyfrowy program informacyjny Polskie Radio 24, program muzyczny Polskie Radio Rytm oraz program skierowany do dzieci i rodziców – Polskie Radio Dzieciom.
Cavaliada Tour
To cykl międzynarodowych, halowych zawodów jeździeckich w skokach przez przeszkody, wpisanych do kalendarza Światowej Federacji Jeździeckiej, rozgrywanych w ramach eliminacji Pucharu Świata, w których startują najlepsi zawodnicy z Polski i zagranicy. To jedno z ważniejszych wydarzeń hippicznych w Europie Środkowej, organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie pod honorowym patronatem prezydenta RP.
Po raz pierwszy w historii polskiego jeździectwa udało się stworzyć wydarzenie łączące zaangażowanie lokalnej społeczności i klasyczną rywalizację sportową. Cavaliada Tour –rozgrywana w Lublinie, Warszawie i Poznaniu – promuje na arenie międzynarodowej regiony, jak również całą Polskę. W ramach Cavaliady Tour odbywają się konkursy zaliczane do prestiżowego rankingu Światowej Federacji Jeździeckiej. Konkursy odbywające się w Warszawie to finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Ich zwycięzcy automatycznie awansują do finału PŚ.
Cavaliada Tour zbiera pozytywne opinie zawodników z zagranicy, cieszy się zainteresowaniem publiczności gromadnie przybywającej na zawody oraz przyciąga uwagę telewizji i prasy. W 2014 r. zawody obejrzały 63 tys. widzów na trybunach oraz 4 mln przed telewizorami. Dowodzi to, że wytyczony cel promocji polskiej hippiki oraz aktywnego stylu życia jest konsekwentnie realizowany.
Koalicja na rzecz zdrowego starzenia się i polityki senioralnej
Starzenie się społeczeństwa to problem, który w dobie głębokich przemian oraz niekorzystnych trendów demograficznych z każdym rokiem zyskuje na znaczeniu. Starzenie się jest naturalnym etapem życia. Nie jesteśmy w stanie go uniknąć, ale możemy zrobić wszystko, aby starość oznaczała dobrą jakość życia i dalszą aktywność. „Zdrowa starość zaczyna się w dzieciństwie” – hasło to podkreśla znaczenie profilaktyki i zachowań prozdrowotnych wśród dzieci i młodzieży. Jednak wiele uwagi należy też przykładać do ekonomicznych i społecznych czynników życia seniorów.
Aby jak najszybciej wprowadzić zmiany w polskiej polityce zdrowotnej i społecznej, 11 lipca 2012 r. powołano do życia Koalicję na rzecz Zdrowego Starzenia Się, pod przewodnictwem prof. Bogdana Samolińskiego. Od początku działalności Koalicja współpracowała z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwem Zdrowia oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki przy konstruowaniu polityki społecznej, budowaniu dobrych praktyk, tworzeniu atmosfery sprzyjającej poprawie sytuacji seniorów w Polsce i za granicą. Zorganizowano Kongres Zdrowego Starzenia, opracowano interdyscyplinarny dokument „Zdrowe starzenie się: biała księga” oraz zabiegano o wdrożenie do polityki państwa zawartych w niej wniosków i propozycji. Dziełem Koalicji są także regionalne spotkania i konferencje, angażujące władze i organizacje samorządowe. Działania Koalicji wspiera wiele instytucji, m.in. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Rzecznik Praw Obywatelskich, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Fundacja „Instytut Lecha Wałęsy”, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Instytut Reumatologii w Warszawie, Vision Group oraz liczne grono autorytetów naukowych, politycznych i społecznych.