FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
FAKRO – Partnerem Głównym Konkursu „Teraz Polska”

FAKRO – Partnerem Głównym Konkursu „Teraz Polska”

27 maja 2024

3 czerwca w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się 34. Gala „Teraz Polska”, będąca zwieńczeniem konkursu na najlepsze polskie produkty, usługi  i innowacje.

Wieloletnim Partnerem Głównym Konkursu „Teraz Polska” jest firma FAKRO, która sama jest Laureatem Godła „Teraz Polska”.

 

- Godło „Teraz Polska” zdobyliśmy w 1996 roku i od tego czasu rozpoczęliśmy ekspansję na rynki zagraniczne. Dzisiaj możemy się pochwalić, że m.in. dzięki współpracy z Fundacją „Teraz Polska” jesteśmy firmą globalną i jako wicelider rynku okien dachowych osiągnęliśmy 15-proc. udział w światowej sprzedaży. – powiedział Janusz Komurkiewicz, członek zarządu Fakro Sp. z o.o.

 

Firma FAKRO powstała w 1991 roku jako spółka prywatna, oparta w stu procentach na polskim kapitale. W ciągu 33 lat z małego, rodzinnego zakładu rozwinęła się w międzynarodową korporację, która dziś zajmuje pozycję wicelidera na światowym rynku okien dachowych. Współzałożycielem i prezesem FAKRO jest Ryszard Florek – pomysłodawca i główny realizator uruchomienia produkcji okien dachowych w Polsce.

Misją firmy FAKRO jest budowanie komfortu mieszkania na całym świecie. fot. Fakro.pl

 

W skład organizacji FAKRO, zatrudniającej ponad 4 000 osób, wchodzi 9 spółek produkcyjnych, 1 spółka usługowa oraz 17 spółek dystrybucyjnych. Produkty FAKRO można znaleźć w ponad 60-ciu krajach na całym świecie. Sprzedaż na eksport stanowi około 70% ogólnej sprzedaży firmy.

W swojej działalności FAKRO kładzie szczególny nacisk na rozwój, jakość i bezpieczeństwo produktów, proekologiczne rozwiązania oraz na zwiększanie zaufania i zadowolenia klientów. fot. Fakro.pl

 

Firma należy do najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw. Posiada własny, nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy. Na rzecz rozwoju produktów pracuje ponad dwustu inżynierów. Przedsiębiorstwo ma na swoim koncie ponad 240 zgłoszeń patentowych. FAKRO to organizacja, która do wielu krajów świata eksportuje nie tylko okna dachowe, ale także myśl twórczą polskich inżynierów.

W ofercie firmy znajdują się przede wszystkim: okna dachowe drewniane i aluminiowo-tworzywowe o różnych konstrukcjach i sposobach otwierania, okna do dachów płaskich, kołnierze, wyłazy, świetliki rurowe, akcesoria do okien dachowych: żaluzje, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, markizy zewnętrzne, akcesoria montażowe, folie i membrany oraz systemy elektrycznego sterowania. Od kilkunastu lat FAKRO sprzedaje także schody strychowe, będąc obecnie na drugiej pozycji na rynku międzynarodowym. Natomiast od kilku lat z powodzeniem oferuje najwyższej jakości produkty stolarki pionowej pod marką INNOVIEW. Obecnie wprowadzana oferta okien nowej generacji GREENVIEW łączy najwyższe standardy funkcjonalne i estetyczne z dostosowaną do zmieniającego się klimatu wysoką energooszczędnością oraz rozwiązaniami zapewniającymi bezpieczeństwo w obliczu  gwałtownych zjawisk pogodowych.

 

Okna GREENVIEW otrzymały certyfikat Carbon Footprint Approved, co świadczy o niskim śladzie węglowym, generowanym przy produkcji okna. fot. Fakro.pl

 

Firma FAKRO, oprócz starań o zapewnienie wysokiej jakości produkcji i rozwój rynków zbytu, bardzo dużą wagę przykłada do rozwoju gospodarczego naszego kraju. W tym celu prezes firmy FAKRO Ryszard Florek, powołał Fundację Pomyśl o Przyszłości, propagującą wiedzę na temat gospodarki, mechanizmów wolnorynkowych oraz budującą kapitał społeczny.

 

www.fakro.pl

karta dół laureaci 2024

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.