FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
fot. RPPG
fot. RPPG

Firmy z Godłem „Teraz Polska” w składzie Rady Polskich Przedsiębiorców Globalnych

25 listopada 2023

23 listopada odbyła się konferencja prasowa inaugurująca działanie Rady Polskich Przedsiębiorców Globalnych. W konferencji wzięli udział przedstawiciele firm założycielskich Rady: Ryszard Florek, prezes zarządu Fakro; Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot S.A. oraz Katarzyna Dubno z firmy Adamed.

Rada Polskich Przedsiębiorców Globalnych jest związkiem pracodawców powołanym do życia 1 czerwca 2023 r. przez grupę polskich przedsiębiorstw z największym doświadczeniem oraz sukcesami w zakresie ekspansji zagranicznej. Głównym celem działania Rady jest dbanie o polski interes gospodarczy poprzez wzrost konkurencyjności naszej gospodarki i zwiększenie liczby krajowych firm globalnych oraz budowanie dobrego wizerunku Polski i polskiej gospodarki na świecie.

Wśród członków założycieli Rady Polskich Przedsiębiorstw Globalnych są firmy z Godłem „Teraz Polska”: FAKRO, Columbus Energy, Selena FM oraz Maspex.

Poza nimi w skład Rady wchodzą firmy: Adamed, Canpack, Cinkciarz.pl, G2A PL, Green Holding, Inter Cars, Mercator Medical, Oshee, Rohlig Suus, Synthos, Unimot, Wawrzaszek ISS, Wielton oraz Wiśniowski.

Rada zrzesza przedsiębiorców z różnych branż, regionów Polski, o różnych przekonaniach politycznych i ekonomicznych, którzy są zjednoczeni głównym celem – troską o konkurencyjność polskiej gospodarki. 

- Polska od 35 lat działa w ramach systemu gospodarki rynkowej, od 19 lat jest członkiem Unii Europejskiej. Pomimo tego nasz kraj rozwija się wolniej niż kraje, które mają znaczącą liczbę rodzimych firm globalnych. Dane statystyczne potwierdzają, że im więcej rodzimych firm globalnych posiada dany kraj, tym większa zamożność jego obywateli. Firmy globalne zarabiają pieniądze na rynku globalnym i akumulują je w swoich krajach. Naszym celem jest aby Polska miała jak najwięcej firm globalnych, co się przełoży na zamożność Polaków. Ponadto dziś o bezpieczeństwie kraju decyduje siła gospodarki – przekonuje przewodniczący RPPG Ryszard Florek, prezes Fakro - firmy, która należy do drużyny Godła „Teraz Polska” od 1996 roku.  

W wywiadzie dla Magazynu Teraz Polska Ryszard Florek powiedział: - Dla rozwoju gospodarczego Polski ważne jest, aby Polacy ufali sobie i chcieli ze sobą współpracować. To pozwoli nam wykorzystywać tzw. efekt synergii. Firma FAKRO w gospodarczych mistrzostwach świata osiąga wyśmienite wyniki. Chciałbym, żeby miała je także cała Polska. Do tego trzeba jednak wspólnego wysiłku, zarówno zawodników, jak i kapitana czy sztabu trenerskiego. Dlatego dalej walczymy o silne rodzime firmy tworzące Polskę.  

Czytaj wywiad z Ryszardem Florkiem

 

- Chciałbym, żeby Columbus był organizacją, która wyrastając z małego startupu, urosła przez polską giełdę i polski kapitał do rozmiarów globalnej marki nowoczesnej energetyki, a nasze inwestycje przerodziły się w kuźnię polskich technologii, dostarczanych na całym świecie. – powiedział prezes Columbus Energy Dawid Zieliński po uroczystości wręczenia statuetki „Teraz Polska” w 2020 r. Cel ten firma realizuje z żelazną konsekwencją.

Czytaj wywiad z Dawidem Zielińskim

- Są fundusze lub firmy, które odniosły duże korzyści finansowe z wdrożenia nowych projektów lub technologii, są też takie, które w przypadku nietrafionych inwestycji straciły duże pieniądze. To samo dotyczy państwa, społeczeństwa, użytkowników. Wszyscy jesteśmy wspólnotą, jednak w różny sposób partycypujemy w kreowaniu przyszłości – powiedział dla Magazynu Teraz Polska Krzysztof Domarecki, prezes Selena FM po zdobyciu Godła „Teraz Polska” w 2019 roku.

Czytaj wywiad z Krzysztofem Domareckim

 

 

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.