FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Kongres 60 Milionów w partnerstwie z „Teraz Polska”

Kongres 60 Milionów w partnerstwie z „Teraz Polska”

13 lutego 2022

Kongres 60 Milionów to forum spotkań  Polaków z kraju i z zagranicy, które odbyło  się w dniach 10-12 lutego br. w Miami, USA.  Tegoroczna edycja zgromadziła ludzi biznesu, polityki, kultury i działaczy społecznych. Wśród prelegentów był Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, która od początku aktywnie partneruje Kongresowi. 16 edycja gościła także m.in.: marszałka Senatu RP prof. Tomasza  Grodzkiego oraz twórców globalnych polskich marek - Rafała Brzoskę z InPostu oraz Stefana Batorego z  Booksy.com.

Celem Kongresu 60 Milionów jest integrowanie i wspieranie współpracy między Polakami mieszkającymi na całym świecie. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się również w Miami w 2018 roku. Następnie Kongres organizowany był w Londynie, Berlinie, Nowym Jorku i Rzeszowie, gdzie narodziła się idea cyklicznego forum współpracy i działań biznesowych Polaków rozsianych po całym świecie.

Tegoroczna, 16. edycja Kongresu  poświęcona była zagadnieniom dyplomatycznym, biznesowym, inwestycyjnym, nowym technologiom, działalności społecznej i charytatywnej. Prelegentami Kongresu byli wybitni eksperci i działacze, ludzie biznesu z Polski i USA. Z uczestnikami spotkali się m.in. :konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki, twórca marki InPost Rafał Brzoska, Krzysztof Przybył z Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” oraz Eva Hussain, która jest uznanym liderem w dziedzinie tłumaczeń oraz działaczką na rzecz społeczności polskiej i żydowskiej na całym świecie. Do Polaków dołączyli przedstawiciele amerykańskiej polityki i biznesu, m.in.: burmistrz Miami Francis Suarez, były CFO Białego Domu David Feit oraz filantrop, przedsiębiorca z rynku kryptowalut Brock Pierce. Wydarzeniami towarzyszącymi był turniej golfowy i rejs jachtem po zatokach Miami. Wydarzeniem specjalnym był 50. Międzynarodowy Bal „Polonaise”, organizowany przez Amerykański Instytut Kultury Polskiej w Miami z Blanką Rosenstiel na czele.

Kongres to unikalna możliwość spotkania Polaków z kraju i z zagranicy, liderów swoich branż i środowisk. Jest nas 60 milionów na całym świecie – to nasz przywilej, by ze sobą współpracować na najwyższym poziomie, jednocześnie kształtując i umacniając wizerunek Polski – tak misję wydarzenia podsumował dla serwisu polonijnego Bialyorzel24.com Zbigniew Klonowski, przewodniczący komitetu organizacyjnego Kongresu 60 Milionów. – Polonia to społeczność o wyjątkowym potencjale, a Kongres 60 Milionów to doskonała platforma do wymiany doświadczeń, nawiązania relacji i prezentacji dynamicznego rozwoju Polski ostatnich lat – dodaje Klonowski.

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” współpracuje z Kongresem 60 Milionów od jego pierwszej edycji. Nie jest to jedyna inicjatywa Fundacji na rynku amerykańskim. Wychodząc naprzeciw potrzebie odczarowania wizerunku Polaka zagranicą, który stereotypowo kojarzył się z tanią siłą roboczą, w 2010 roku Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego ustanowiła Konkurs „Wybitny Polak”. Celem tej inicjatywy jest  wykreowanie pozytywnego wizerunku Polaków, pokazanie ich dokonań oraz wyróżnienie i promocja osób, które potrafiły odnieść sukces w kraju i na świecie. Konkurs „Wybitny Polak” odbywa poza granicami Polski, gdzie odbywają się edycje regionalne, oraz w kraju, gdzie przeprowadzana jest edycja światowa, stanowiąca podsumowanie edycji regionalnych z danego roku.

- Konkurs „Wybitny Polak”  przeprowadzamy w ścisłej współpracy z konsulatami  RP i organizacjami polonijnymi, które najlepiej znają środowisko lokalne i potrafią trafnie wyłonić wybitnych Polaków. W ten sposób zaprezentowaliśmy już prawie 120 osób, które poprzez swoją działalność i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania pozytywnego wizerunku Polski i Polaków na świecie. Pokazaliśmy Polakom w kraju ich rodaków, którzy są szanowani na emigracji, a w kraju pozostają nieznani.  – mówił prezes Krzysztof Przybył podczas panel dyskusyjnego 60 MLN Diplomacy Power. - W Stanach Zjednoczonych organizujemy 3 edycje regionalne Konkursu: w Nowym Jorku, Chicago i Los Angeles. Korzystając z okazji chciałbym wyrazić serdeczne podziękowania wszystkim konsulom, bez zaangażowania których nasze działania nie byłyby skuteczne. MOje podziękowania składam na ręce Pana Adriana Kubickiego, konsula RP w NOwym Jorku, który jest obecny dzisiaj na naszym panelu - podkreślił Krzysztof Przybył.

Panel 60 MILIONÓW Dyplomacy Power odbył się w dniu 12 lutego. Dyskusję moderowała prezes Capital Point Marzena Zielińska, a wśród panelistów, oprócz Krzysztofa Przybyła, obecni byli: Gabriela Morawska-Stanecka, wicemarszałek Senatu RP; Adrian Kubicki, konsul generalny RP w Nowym Jorku; Rałaf Stykowski, prezes firmy RadarSat i główny architekt umieszczenia TVP Info na platformach Sling TV  oraz Radosław Fogiel, poseł na Sejm RP.  

Kliknij i obejrzyj reportaż TVP Polonia z Kongresu 60 MLN

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.