FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Krzysztof Przybył, Marta Gidaszewska, Robert Łaguniak, Piotr Ćwik, fot. Kaka.media
Krzysztof Przybył, Marta Gidaszewska, Robert Łaguniak, Piotr Ćwik, fot. Kaka.media

Krzysztof Przybył: Młodzi Promotorzy Polski pozwalają patrzeć na przyszłość kraju z optymizmem i nadzieją

8 czerwca 2024

Krzysztof Przybył: O laureatach 34. edycji Konkursu „Teraz Polska” pisałem w ubiegłym tygodniu. Teraz pozostaje tylko podziękować uczestnikom naszej wieczornej Gali w Filharmonii Narodowej w Warszawie – przede wszystkim za wspaniałą atmosferę, która niezmiennie towarzyszy corocznemu wydarzeniu. Na osobną refleksję zasługują jednak ci, których wyróżniono tydzień wcześniej: nietuzinkowi, pełni energii i zapału Młodzi Promotorzy Polski!

Od Wybitnego Polaka do Młodego Promotora Polski

27 maja w Pałacu Prezydenckim, pod patronatem i w obecności Pierwszej Damy RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy odbyła się Gala Finałowa Konkursu „Młody Promotor Polski”. Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego zainicjowała ten Konkurs cztery lata temu a Pani Prezydentowa od dwóch lat podjęła się roli głównego organizatora przy współpracy naszej Fundacji.

Celem Konkursu jest uhonorowanie młodych Polaków, którzy dzięki szczególnym dokonaniom w działalności naukowej, kulturalnej i sportowej, tudzież dzięki aktywnej postawie i zaangażowaniu społecznemu, przyczyniają się do umacniania pozytywnego wizerunku naszego kraju oraz popularyzowania wiedzy o Polsce na świecie. Idea zrodziła się na bazie projektu „Wybitny Polak” i „Promotor Polski”, w którym Fundacja nagradza Polaków z zagranicy i z kraju, będących symbolami sukcesu w swoich dziedzinach, a tym samym symbolami sukcesu Polski.

Konkurs „Młody Promotor Polski” rozstrzygany jest w trzech kategoriach: Nauka, Kultura i Sport.

Trudny wybór z ponad stu kandydatów

Kłopoty nie powinny cieszyć, ale w tym wypadku na odwrót, bardzo cieszą. A dokładnie mówiąc, kłopot z wyborem Laureatów. Zapewniam, to bardzo trudne zadanie wskazać po trzech Nominowanych spośród ponad stu zgłoszonych do Konkursu osób przez uprawnione regulaminem organizacje i instytucje, aby Pani Prezydentowa mogła ostatecznie dokonać wyboru jedynie czterech Laureatów. W tegorocznej edycji nagrodzeni zostali: w kategorii Kultura – śpiewak operowy Paweł Horodyski, w kategorii Nauka – specjalista ds. robotyki rehabilitacyjnej Piotr Falkowski, w kategorii Sport – kajakarka Helena Wiśniewska. Nagrodę specjalną z rąk Pierwszej Damy odebrał Antoni Wiercioch, sportowiec w kategorii ZD (Zespół Downa), zdobywca tytułów mistrza świata w narciarstwie alpejskim i w lekkoatletyce.

Podczas uroczystości przyznano także trzy wyróżnienia. W kategorii Działalność Naukowa przypadło ono Julii Stankiewicz, która podczas stażu w NASA zajmowała się tworzeniem algorytmu, mającym na celu zautomatyzowanie tworzenia map klęsk żywiołowych. Basistka jazzowa i kompozytorka Kinga Głyk, laureatka nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej w 2021 roku, otrzymała wyróżnienie w kategorii Działalność Kulturalna. W kategorii Działalność Sportowa wyróżniono Macieja Gładysza, jednego z ośmiu najlepszych na świecie zawodników kartingowych. Maciej jako pierwszy Polak w historii wygrał prestiżowe zawody FIA Karting Academy Trophy.

Inna Polska dzięki młodym talentom?

Gratulowałem osobiście podczas uroczystości, pogratuluję z wielką przyjemnością raz jeszcze. To, że to nasze talenty, to oczywiste, podobnie jak oczywiste jest, że przed nimi kolejne szczeble sukcesów. Ale najistotniejsze, że ci młodzi ludzie są świadomi, w jaki sposób ich praca i sukcesy budują wizerunek Polski na świecie. Takiej Polski, o której, wstyd przyznać, nie zawsze pamiętamy. Nie tej z twarzą zacietrzewionych polityków, nie tej wątpiącej we własne siły, ale Polski młodej mimo ponad tysiącletniej historii, pełnej wiary we własne siły i pełnej optymizmu. I mam nadzieję, że taką Polskę nasze młode talenty pomogą zbudować także tu, nad Wisłą!

Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego; Violin Duo w skladzie Marta Gidaszewska oraz Robert Łaguniak, Nominowani w kategorii Kultura; Piotr Ćwik, zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP; fot. Kaka.media

Żródło Salon24.pl blog Krzysztofa Przybyła, prezesa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego

karta dół laureaci 2024

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.