FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Nominację do NGP dla Sądeckiego Bartnika odbiera Prezes Janusz Kasztelewicz. Fot. Teraz Polska
Nominację do NGP dla Sądeckiego Bartnika odbiera Prezes Janusz Kasztelewicz. Fot. Teraz Polska

Laureaci Godła „ Teraz Polska” z nominacjami do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

18 listopada 2022

17 listopada 2022 w Rzeszowie odbyła się Gala XX edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, której celem jest wspieranie polskich przedsiębiorców i wyróżnienie tych najlepszych.

Prezydent Andrzej Duda uhonorował przedsiębiorstwa, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki narodowej, przestrzegają zasad odpowiedzialnego biznesu, promują pozytywny wizerunek Polski oraz stanowią wzór funkcjonowania dla innych firm.

Wśród nominowanych do Nagrody byli laureaci Godła „Teraz Polska”: Gospodarstwo Pasieczne Sądecki Bartnik, FAKRO, Bruk-Bet oraz Creotech Instruments SA.

Laureaci XX edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP:

Lider MŚP: Ekoenergetyka–Polska SA - innowacyjna spółka technologiczna z Zielonej Góry, lider producentów infrastruktury ładowania wysokiej mocy w Europie. Dostarcza systemy ładowania autobusów, e–trucków oraz pojazdów osobowych.

Narodowy Sukces: H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych  - najstarszy producent taboru kolejowego w Polsce. W perspektywie najbliższych lat planuje poszerzyć platformę pojazdów szynowych PLUS o pojazd z wodorowo–elektrycznym układem zasilania.

Międzynarodowy Sukces: Advanced Protection Systems SA z  Gdyni, która tworzy pionierskie radary FIELDctrl i systemy antydronowe SKYctrl, wykrywające i neutralizujące bezzałogowe statki powietrzne.

Odpowiedzialny Biznes: RST Roztocze Sp. z o.o. - jeden z największych w Europie producent zamknięć przemysłowych stosowanych m.in. w energetyce, telekomunikacji, kolejnictwie, klimatyzacji, przemyśle motoryzacyjnym i maszynowym.

Firma Rodzinna: STER Sp. z o.o. - wiodący producent siedzeń i foteli dla komunikacji masowej.

Badania+Rozwój: ADJ Nanotechnology Sp. z o.o., działająca w  Białostockim Parku Naukowo–Technologicznym, jako spółka spin–off Politechniki Warszawskiej, która opracowuje innowacyjne dodatki nanocząsteczkowe o unikatowych właściwościach bioaktywnych. Przeciwdrobnoustrojowe powłoki lakiernicze mają zastosowanie m.in. w wyrobach papierniczych i tekstylnych.

STARTUP_PL: Chronospace sp. z o.o. - startup realizujący gry edukacyjne i rozrywkowe (PC, konsole oraz VR), aplikacje, symulatory treningowe, szkolenia oraz wirtualne spacery w pełnej grafice 3D wraz z  pełnym scenariuszem.

Nagrodę Indywidualną odebrała Beata Drzazga, prezeska spółki BetaMed SA, laureata Godła „Teraz Polska”, największej firmy medycznej w Polsce, świadczącej usługi z zakresu opieki długoterminowej zarówno w domu pacjenta jak i w klinice BetaMed w Chorzowie.

Nagrodą Specjalną wyróżniono Województwo Podkarpackie za tworzenie szczególnych warunków dla rozwoju innowacyjności gospodarki w dziedzinach takich jak: lotnictwo i kosmonautyka, motoryzacja, informacja i telekomunikacja oraz jakość życia. Doceniono również zaangażowanie mieszkańców w organizację pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Podkarpacie stało się stolicą oraz hubem logistycznym dla światowej pomocy zarówno humanitarnej jak i militarnej.

Tytuł „Miasto – Ratownik” dla miasta Rzeszowa - to wyróżnienie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, które zostało ustanowione dla miast  wspierających Ukrainę po rosyjskiej agresji na ten kraj. Jako pierwsze tytuł otrzymało miasto Rzeszów.

Źródło: Prezydent.pl

 

 

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.