FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
SOLBET – Partnerem Gali „Teraz Polska”

SOLBET – Partnerem Gali „Teraz Polska”

23 maja 2024

SOLBET to największy producent autoklawizowanego betonu komórkowego (ABK) w Polsce, a beton komórkowy jest niekwestionowaną pasją właścicieli i pracowników. Laureat licznych nagród i wyróżnień, m.in. Godła „Teraz Polska”.

Firma działa od 1951 roku i stale się rozwija, zwiększając udział w rynku materiałów budowlanych.

Jedna trzecia produkowanego w kraju autoklawizowanego betonu komórkowego pochodzi
z fabryk SOLBET. Obecne roczne możliwości produkcyjne wszystkich zakładów Grupy Kapitałowej SOLBET sięgają ponad 2,5 miliona metrów sześciennych bloczków i innych wyrobów z betonu komórkowego. Największy zakład zlokalizowany w Solcu Kujawskim jest europejskim rekordzistą w dobowej produkcji betonu komórkowego – codziennie fabryka dostarcza na rynek 2500 metrów sześciennych swoich wyrobów. Tak ogromna skala produkcji to efekt ponad 70 lat pracy firmy, bazującej na nieustannym rozwoju i udoskonalaniu wyrobów.

Obok siedmiu zakładów wytwarzających beton komórkowy, w Grupie SOLBET funkcjonują także dwa zakłady produkcji chemii budowlanej w postaci zapraw, tynków i klejów na bazie cementu, zakład prefabrykacji betonowej oraz zakłady mechaniczne, w których tworzone są linie technologiczne do produkcji betonu komórkowego.

SOLBET, podczas produkcji swoich wyrobów, przykłada ogromną wagę do ochrony środowiska naturalnego. Od lat nieustannie inwestuje w nowe proekologiczne rozwiązania.

Od ponad 10 lat SOLBET opiera produkcję batonu komórkowego na energii odnawialnej wytwarzanej przez własne turbiny wiatrowe o mocy 15 MW. Rocznie generują one więcej energii elektrycznej niż zużywają wszystkie zakłady Grupy Kapitałowej.

W roku 2023 w głównym zakładzie produkcyjnym w Solcu Kujawskim uruchomiona została
w pełni ekologiczna wytwórnia zielonego wodoru wraz ze stacją tankowania floty pojazdów firmowych. Umożliwia ona zagospodarowanie nadwyżek wyprodukowanej przez turbiny wiatrowe czystej energii odnawialnej i wykorzystanie jej do produkcji zielonego wodoru. W ten sposób SOLBET stał się pierwszą firmą w Polsce, która na miejscu wytwarza zielony wodór i wykorzystuje go do celów produkcyjnych, znacznie zmniejszając emisję CO2. To absolutnie unikalna inwestycja i kolejny krok milowy w stronę nowoczesnej, odpowiedzialnej
i proekologicznej gospodarki firmy.

SOLBET jako jeden z nielicznych producentów posiada deklarację środowiskową EPD (dla całej Grupy Kapitałowej SOLBET), która w przejrzysty sposób informuje o wpływie produktu na środowisko w całym cyklu jego życia. Grupa Kapitałowa SOLBET wyróżnia się jedną z najniższych wartości emisji CO2 na 1 m3 wyrobów z ABK dla całego cyklu ich życia. Jest to efektem prowadzonej od lat zielonej polityki firmy

Dodatkowo firma SOLBET od lat prowadzi badania materiałowe oraz badania konstrukcji z betonu komórkowego, współpracując z najlepszymi polskimi ośrodkami akademickimi oraz laboratoriami.

Potwierdzeniem profesjonalizmu i rzetelności marki oraz wysokiej jakości produktów są liczne nagrody branżowe i zaufanie wśród klientów, wykonawców oraz inwestorów.

karta dół laureaci 2024

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.