FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Już w najbliższy poniedziałek 34. Gala „Teraz Polska"!

Już w najbliższy poniedziałek 34. Gala „Teraz Polska"!

28 maja 2024

Już 3 czerwca br., w Filharmonii Narodowej w Warszawie, odbędzie się finał 34. edycji Konkursu „Teraz Polska”. Podczas uroczystej gali nagrodzone zostaną najlepsze polskie produkty, usługi i przedsięwzięcia innowacyjne. Laureatów Konkursu wyłania Kapituła Godła „Teraz Polska”, składająca się z autorytetów życia społecznego, gospodarczego, naukowego i kulturalnego.

W tegorocznej edycji do ścisłego finału Konkursu zakwalifikowało się 46 firm. O zdobycie Godła „Teraz Polska” ubiegały się: 30 produkty, 12 usług i 4 innowacje. Jak co roku, wśród nominowanych znalazły się przedsiębiorstwa z wielu branż, m.in. budowlanej, maszynowej, spożywczej, informatycznej, finansowej, czy elektrotechnicznej. 

– „Teraz Polska” to oczywiście wyjątkowa doroczna Gala, ale także, a nawet, przede wszystkim, szeroki ruch społeczno-gospodarczy, skupiający dziś ponad 800 firm i działający na rzecz promocji polskich osiągnięć. Od ponad trzech dekad Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego nagradza najlepsze krajowe produkty i usługi, co ma na celu wspieranie ich rozwoju oraz promocję na rynku wewnętrznym i za granicą – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Dotychczas w konkursie wzięło udział ponad 7000 firm, reprezentujących wszystkie branże krajowej gospodarki, spośród których nagrodzono łącznie ponad 800 polskich laureatów. Wśród uczestników oraz laureatów konkursu znajdziemy zarówno duże polskie przedsiębiorstwa z sukcesami eksportowymi, jak i małe rodzinne firmy.

– Tegoroczna edycja Konkursu dostarczyła wielu bardzo ciekawych i innowacyjnych zgłoszeń z różnych branż. Jako organizatorów cieszy nas, że po raz kolejny dopisali uczestnicy Konkursu. Były to zarówno małe firmy, działające lokalnie, jak i duzi rynkowi gracze, eksportujący swą ofertę na rynki zagraniczne. Warto dodać, że poziom ich zgłoszeń był bardzo wysoki.  Ponad 35% przedsiębiorstw uzyskało podczas oceny jakości wynik 900 lub więcej punktów na 1000 możliwych. A skoro jesteśmy przy ocenach, to warto wspomnieć, że do ich przeprowadzenia Fundacja skorzystała z pomocy blisko 20 Instytutów Badawczych i Uczelni. Jak co roku niezależni eksperci przebadali i ocenili wszystkie zgłoszenia pod kątem ich jakości i niezawodności – powiedział Michał Lipiński, Dyrektor Konkursu.

Na przestrzeni ponad 30 lat swojego istnienia Godło „Teraz Polska” stało się najbardziej rozpoznawalnym znakiem jakości. Badania pokazują, że dla ponad 80% konsumentów jest ono symbolem najwyższej jakości produktów i usług, a dla laureatów konkursu „Teraz Polska” jest synonimem prestiżu i przyczynić się może do zwiększenia zaufania, lojalności klientów, rozpoznawalności i konkurencyjności firmy. Godło daje konsumentom stałą gwarancję dobrego wyboru dokonywanego przy sklepowej półce, a firmom dodatkowe, skuteczne narzędzie marketingowe.

W tym roku po raz jedenasty poznamy także laureatów Konkursu Wybitny Polak, w ramach którego nagradzane są osoby, które swoją działalnością i zaangażowaniem propagują pozytywny wizerunek Polski i Polaków na świecie. Wśród laureatów Konkursu są zarówno Polacy mieszkający w kraju, jak i osoby na stałe przebywające poza jego granicami, często znane i szanowane na emigracji, a wciąż anonimowe w ojczyźnie. 

Mamy przyjemność podkreślić, iż wieloletnimi Partnerami Głównymi Konkursu „Teraz Polska” są jego wcześniejsi laureaci, tj. firmy Blachy Pruszyński oraz FAKRO

Partnerami tegorocznej Gali zostały firmy Solbet i Huawei Polska, wieloletnimi Partnerami Polskiego Programu Promocyjnego są PLL LOT, Grupa MTP oraz THINKTANK, a główny patronat medialny nad wydarzeniem objęły TVP i Polskie Radio.

karta dół laureaci 2024

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.