FUNDACJA TERAZ POLSKA

Delta i Warsaw Genomics z Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP

Fot. Krzysztof Sitkowski/ Kancelaria Prezydenta RP
wtorek, 8 października 2019

Wczoraj, 7 października w Jasionce k. Rzeszowa w trakcie  Kongresu 590 Prezydent Andrzej Duda wręczył Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP, mające na celu wyróżnienie firm, które wnoszą znaczący wkład w rozwój polskiej gospodarki i  budują pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na arenie międzynarodowej.

Andrzej Duda zaznaczył, że polskie firmy „coraz potężniejsze, coraz mocniejsze, mające coraz większe możliwości inwestowania i zatrudniania pracowników”, to także polskie firmy, które będą w stanie coraz więcej pracownikom płacić, które będą w stanie rozwijać się, będą w jeszcze większym stopniu niż dotychczas realizować także i ekspansję na zagraniczne rynki.

Wśród nagrodzonych znaleźli się Laureaci Godła „Teraz Polska”. W kategorii Lider MŚP została nagrodzona, zgłoszona przez naszą Fundację, firma DELTA, założona przez właściciela Zbigniewa Różyckiego w 1992 roku w Katowicach. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją drzwi stalowych o zwiększonej odporności na włamanie i izolacyjności akustycznej, przeciwpożarowych, energooszczędnych, a także zamków, szyldów czy akcesoriów drzwiowych. Dzięki innowacyjnym, opatentowanym produktom Delta wciąż zwiększa eksport, współpracując m. in. z firmami chińskimi, niemieckimi, włoskimi, czeskimi oraz węgierskimi. Obecnie ponad 25 proc. produkcji przeznaczone jest na eksport. 

W kategorii Startup_PL zwyciężył kolejny laureat  Godła „Teraz Polska” – firma Warsaw Genomics Sp. z o. o. sp. k. Spółka została założona w 2015 roku na Uniwersytecie Warszawskim.  Świadczy usługi diagnostyki genetycznej oparte o nowoczesne metody diagnostyczne. Wykorzystując autorskie narzędzia, poszukuje w genach człowieka mutacji odpowiedzialnych za powstawanie chorób. Spółka wykonuje ponad 500 badań genomowych, co czyni ją największym w Polsce podmiotem oferującym wielkoskalowe badania genetyczne.

Nagrodę indywidualną odebrał Czesław Lang, kolarz torowy i szosowy, wicemistrz olimpijski z Moskwy, dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata. Obecnie jest dyrektorem generalnym Tour de Pologne - wyścigu o prestiżowym znaczeniu, który przyciąga do Polski wiele czołowych drużyn oraz firm kolarskich. Tour de Pologne to również Laureat Honorowego Wyróżnienia Godła „Teraz Polska”. 

Pełna lista laureatów Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP 
https://www.prezydent.pl/kancelaria/nagroda-gospodarcza/aktualnosci/art,15,laureaci-xvii-edycja-nagroda-gospodarcza-prezydenta-rp.html

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter
Czytaj także

ZAMÓW NEWSLETTER:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.