FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Fot. FB Żubrowka
Fot. FB Żubrowka

Żubrowka i Soplica znów w polskich a nie rosyjskich rękach

1 marca 2022

Grupa Maspex, laureat Godła „Teraz Polska”, sfinalizowała zakup CEDC International Sp. z o.o. oraz jej spółki zależnej B2B Wine & Spirits . Dzięki temu Maspex przejął marki: Żubrówka, Soplica, Absolwent oraz Bols.

Żubrówka to legendarna polska marka z blisko 500-letnią tradycją, wolumenowy nr. 3 na globalnym rynku wódki, obecna na 86 rynkach świata. Soplica to światowy nr. 8 na globalnym rynku wódki. Są to marki (wraz z Absolwentem i Bolsem) produkowane w zakładach w Białymstoku i Obornikach.  Maspex nabył także prawa do dystrybucji na polskim rynku m.in. win Carlo Rossi, Frontera, Barefoot i Gancia oraz alkoholi kolorowych: Grant’s, Glenfiddich i Tullamore D.E.W., Metaxa, Jȁgermeister, Cointreau, Campari, Aperol, czy Remy Martin.

Maspex jest największą polską prywatną firmą w branży spożywczej oraz jedną z największych w Europie Środowo-Wschodniej. Spółka posiada w swoim portfolio 63 marki i łącznie oferuje ponad 2300 propozycji towarowych, a jej produkty są obecne w ponad 60 krajach na całym świecie. Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Deco Morreno, Cremona, Plusssz to marki cenione w swoich kategoriach przez konsumentów w Polsce i w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Przychody ze sprzedaży w 2021 roku wyniosły 6,03 mld zł.

Maspex na pomoc Ukrainie

W obecnej sytuacji Grupa Maspex wspiera sąsiadów i pracowników z Ukrainy, przeznaczając na ten cel 1 milion złotych. Pracownikom, którzy wyjechali, aby walczyć - spółka oferuje pomoc finansową oraz gwarancję zatrudnienia po powrocie. Maspex stale współpracuje z Bankami Żywności, Polskim Czerwonym Krzyżem i Caritas Polska przekazując produkty żywnościowe.

Źrodło Maspex.com

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.