FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Fot. CCC.eu
Fot. CCC.eu

Esize.me - milion skanów stóp Polaków

5 lipca 2020

Już ponad milion klientów skorzystało ze skanerów stóp esize.me, dostępnych w sklepach CCC i eobuwie.pl oraz w aplikacji eobuwie. Dzięki usłudze esize.me, która działa od 1,5 roku, Grupa CCC dysponuje dziś największą tego typu bazą na świecie.

Statystyczny rozmiar obuwia w Polsce wynosi 38,2 dla kobiet i 42,3 dla mężczyzn. 50% dorosłych, którzy zeskanowali swoje stopy miało jedną z nich dłuższą, a drugą szerszą. Większość dorosłych ma dłuższą stopę lewą o średnio 2,5 mm. 64% użytkowników ma neutralne podbicie, 19% zeskanowanych stóp ma niskie podbicie, a 17% to stopy o wysokim podbiciu.

22% wykonanych skanów należy do dzieci. Średni rozmiar buta dziewczynki w Polsce wynosi 32,7, zaś chłopca 35,4. Algorytmy przewidywania wzrostu stopy dzieci wskazują, że aby dobrać optymalny rozmiar buta dziecku, skan jego stóp powinien być wykonywany średnio raz na 5 miesięcy.

Skanery stopy 3D esize.me są dostępne obecnie w 213 sklepach stacjonarnych CCC oraz eobuwie.pl. W kwietniu br. funkcja skanu stopy 2D została także udostępniona w aplikacji mobilnej eobuwie.pl – skan można wykonać np. w domu, za pomocą smartfonu przy użyciu białej kartki, co znacznie ułatwia proces zakupowy i pomaga dopasować obuwie bez konieczności przymierzania. W ramach esize.me klienci mogą także zamówić specjalne, dopasowane dokładnie do stóp wkładki do butów, które zwiększają komfort użytkowania obuwia. Ich produkcja jest możliwa dzięki zestawieniu skanów modeli butów ze skanem stopy klienta.

- Uruchomiona w czasie pandemii funkcja skanowania w aplikacji eobuwie spotkała się z dużym zainteresowaniem użytkowników. Wykorzystując aparat w telefonie można zrobić zdjęcie stóp i otrzymać skan, pozwalający korzystać z systemu esize.me, który podpowiada nam jakie buty będą najlepiej dopasowane, biorąc pod uwagę różne rozmiarówki producentów. Technologia działa już w aplikacji mobilnej eobuwie na Androidzie, planujemy ją udostępnić także w wersji na system iOS, wkrótce także za granicą oraz w aplikacji CCC. - mówi Marcin Grzymkowski, prezes eobuwie.pl

- Poprzez wprowadzenie skanerów do sklepów CCC dostęp do usługi esize.me istotnie się zwiększył. W obecnym czasie skanery są dezynfekowane po każdym użyciu. Są dostępne w 190 sklepach CCC oraz 23 salonach stacjonarnych eobuwie. Korzystanie z nich jest intuicyjne, szybkie i bezpieczne. W zeszłym roku dzięki esize.me wygenerowaliśmy ponad 70 milionów złotych sprzedaży. Nasza baza skanów stóp to dziś największy zbiór takich danych na świecie, a popularność tego innowacyjnego rozwiązania wśród klientów cały czas rośnie. - mówi Marcin Czyczerski, prezes CCC SA.

Zobacz film

Źródło: eobuwie.pl

karta dół laureaci 2024

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.