FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Laureaci Nagrody Gospodarczej
Laureaci Nagrody Gospodarczej

Laureat Godła „Teraz Polska” z Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP

25 listopada 2023

23 listopada na Zamku w Łańcucie odbyła się Gala XXI edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, której celem jest wspieranie polskich przedsiębiorców i wyróżnienie tych najlepszych. Laureatem nagrody w kategorii Lider MŚP został Creotech Intruments SA, Laureat Godła „Teraz Polska”.

W uroczystości wzięła udział Para Prezydencka, której towarzyszył Minister Piotr Ćwik oraz prof. Piotr Wachowiak, Zastępca Przewodniczącego  Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP ma na celu uhonorowanie przedsiębiorstw, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki narodowej, przestrzegają zasad odpowiedzialnego biznesu, promują pozytywny wizerunek Polski oraz stanowią wzór funkcjonowania dla innych firm.

Laureaci XXI edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP:

Lider MŚP: Creotech Instruments SA 

Creotech Instruments to polski producent systemów i podzespołów satelitarnych oraz zaawansowanej elektroniki dedykowanej m.in. do systemów sterowania komputerami kwantowymi. Firma posiada własne zakłady produkcyjne elektroniki oraz zaplecze integracji małych satelitów. W swoim portfolio ma ponad 35 projektów zrealizowanych dla sektora kosmicznego, m.in. dla Europejskiej Agencji Kosmicznej. Swoje rozwiązania dostarcza do ESA, Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Genewie czy Centrum Badawczego DESY w Niemczech. Spółka od 2022 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Narodowy Sukces: Cognor Holding SA - polski lider wśród producentów stali i wyrobów hutniczych.

Międzynarodowy Sukces: Integer.pl SA  - właściciel InPost, lidera wśród platform dostaw dla e–commerce w Europie.

Odpowiedzialny Biznes: Unibep SA - jedna z największych firm branży budowlanej w Polsce i jeden z największych polskich eksporterów usług budowlanych.

Firma Rodzinna: PPH Gałuszka, Krębuszewska i Wspólnicy sp. j. – specjalizująca się w produkcji piekarniczej, cukierniczej i lodziarskiej

Badania+Rozwój: Interdyscyplinarny Zespół Projektu BioMiStem , w skład, którego wchodzą naukowcy z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i badacze z Kliniki Galen–Ortopedia sp. z o.o. w Bieruniu,  twórcy „leku komórkowego” pod nazwą MesoCellA–Ortho.

STARTUP_PL: WIDMO SPECTRAL TECHNOLOGIES sp. z o.o.  - startup technologiczny, który wprowadził i rozwija technologię szerokopasmowego georadaru.

Nagroda Indywidualna: Bogdan Chmielewski, Prezes Polsko–Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w Stanach Zjednoczonych

Nagroda Specjalna: Województwo Lubelskie za szczególne zaangażowanie w rozwijanie inicjatywy Trójmorza.

Źródło Prezydent.pl, fot. Przemysław Keler/KPRP

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.