FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Fot. Anna Karahan
Fot. Anna Karahan

Małopolscy Promotorzy Polski – po raz drugi

18 października 2021

Krzysztof Przybył: Rok minął i znowu miałem przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu w Krakowie. W miniony wtorek, 12 października, w krakowskim Urzędzie Miejskim po raz drugi uhonorowano statuetkami „Promotor Polski” osobistości związane z Krakowem i Małopolską. Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego w ramach tego projektu nagradza działających lub wywodzących się z poszczególnych regionów ludzi, którzy przez swoje dokonania i sukcesy promują Polskę. To marki same w sobie i wielkie wsparcie dla Marki Polska.

Od czasu inauguracji projektu w 2017 roku statuetki wręczono ponad trzydziestu osobom. W tym roku małopolskimi Promotorami Polski zostali: Anna Dymna – wybitna aktorka i społeczniczka, założycielka Fundacji „Mimo Wszystko”; prof. Krzysztof Pyrć, kierownik Pracowni Wirusologii Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego; Janusz Komurkiewicz z zarządu Fakro sp. z o.o., prezes Stowarzyszenia Polskie Okna i Drzwi oraz Andrzej Bargiel, narciarz wysokogórski i himalaista.

Statuetki nagrodzonym wręczyli – oprócz niżej podpisanego – wiceprezydent Krakowa Jerzy Muzyk i prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej oraz członek Kapituły „Teraz Polska” Wiesław Jopek.

- Zwykle mówimy o marce w kategoriach dużego wydarzenia kongresowego, albo jakiegoś produktu, który promuje dany kraj. Ale tak naprawdę wszystko to zawsze zaczyna się i kończy na ludziach. Od pomysłów osób kreatywnych, aktywnych, społeczników przechodzimy do przekuwania myśli w działanie i do tak ważnego przekonywania innych do swojej idei. Bardzo dziękuję Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, że o tym prostym, wydawałoby się, fakcie nie zapomina. Że to właśnie promowani są ludzie, którzy swoją aktywnością budują markę naszego kraju – powiedział wiceprezydent Muzyk.

Dyrektor Konkursu „Teraz Polska” Michał Lipiński zaznaczył: – Warto wyróżniać tych Polaków, którzy poprzez swoje dokonania i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania oraz umacniania pozytywnego wizerunku naszego kraju.

Przypomnę tylko, że w ubiegłym roku w Małopolsce tytułem „Promotor Polski” zostali nagrodzeni: Elżbieta Penderecka, prezes Stowarzyszenia im. Beethovena; dr Krzysztof Pawłowski, prezydent pierwszej w Polsce prywatnej Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu; Ryszard Florek, prezes   firmy Fakro, światowego wicelidera produkcji okien dachowych; prof. Jacek Majchrowski, wieloletni prezydent Krakowa.

Wartość projektu „Promotor Polski” polega nie tylko na przypominaniu, jak wiele znanych i zasłużonych osób mamy do dyspozycji, jeśli chodzi o budowę wizerunku Polski – za granicą, ale i wśród nas samych. Wszak każdy z nas, który podróżuje za granicę, styka się z cudzoziemcami, jest naturalnym ambasadorem Marki Polska. „Promotor Polski” pokazuje, jak wiele osób, które nie trafiają na pierwsze strony gazet, stanowi nasz narodowy kapitał. Naukowcy, sportowcy, ludzie kultury, ludzie zaangażowani w pomoc innych – oni wszyscy swoim doświadczeniem, wiedzą i osiągnięciami wystawiają Polsce jak najlepsze świadectwo. Bądźmy z nich dumni, doceniajmy ich!

Na zakończenie chciałbym przytoczyć słowa tegorocznej laureatki Anny Dymnej, która po uroczystości przyznała w rozmowie: - Takie nagrody pokazują, że to, co my robimy jest potrzebne i zauważalne, że to trzeba i warto robić. Prawdę mówiąc, moje życie - odkąd mam fundację i mogę się przydać komuś nie tylko na scenie i przed kamerą - nabrało zupełnie innego, głębszego sensu. I jeszcze pomyślałam sobie jeszcze, że moja fundacja nazywa się Mimo Wszystko, więc Teraz Polska Mimo Wszystko.

Źródło: Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, Natemat.pl

karta dół laureaci 2024

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.