FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Promotorzy Marki Polska nagrodzeni w Białymstoku

Promotorzy Marki Polska nagrodzeni w Białymstoku

2 października 2017

Krzysztof Przybył

Siła polskiej gospodarki tkwi w regionach. W ostatnich latach coraz więcej naszych firm nie tylko wzmacnia swoją pozycję na krajowym rynku, ale z powodzeniem podbija rynki zagraniczne. Miarą sukcesu polskiego rynku są właśnie kariery rodzimych przedsiębiorstw, które przez lata, cierpliwie i konsekwentnie, krok po kroku budowały swoją pozycję. Fundacja „Teraz Polska” ten sukces zauważa i docenia.

W maju br., podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego po raz pierwszy w swojej historii nagrodziła polskie firmy niezależnie od swojego flagowego konkursu „Teraz Polska”. Wyróżniono m.in. Fakro, Ursus, Selenę, Newag, Maspex i Polpharmę. Otrzymały one tytuł „Promotor Polskiej Gospodarki”. Wszystkie one bowiem swoimi sukcesami przyczyniają się do budowania Marki Polska w kraju i na świecie. Jednocześnie tytułem „Promotor Polski” uhonorowano osobistości, które są świetnymi ambasadorami Marki Polska. W Katowicach otrzymali je: wybitny kardiochirurg prof. Marian Zembala, organizator katowickiego kongresu Wojciech Kuśpik oraz muzyk Marcin Wyrostek. 

Już wtedy zapowiedziałem, że to początek większej akcji, a podobne wyróżnienia będą przyznawane także w innych regionach. I oto słowa dotrzymaliśmy. W ostatni czwartek, 28 września, tytuły „Promotora Polskiej Gospodarki” i „Promotora Polski” wręczono podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku. Nad organizowanym przez nas wydarzeniem patronat objęła Telewizja Polska, za co serdecznie dziękuję.

A oto lista laureatów. Tytuł „Promotor Polski” uzyskali:

  • Grażyna Dworakowska - dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury. Organizatorka Festiwalu „Wschód Kultury/Inny Wymiar”, prezentującego bogactwo wielokulturowości Podlasia, a w szczególności Białegostoku. Promuje ideę dialogu i tolerancji w mieście zróżnicowanym kulturowo; 
  • Witold Karczewski – prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku, wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej. Zajmuje się integracją lokalnego biznesu, promowaniem przedsiębiorczości, doradztwem prawnym i podatkowym, mediacjami gospodarczymi;
  • Krzysztof Pruszyński - twórca marki Blachy Pruszyński, największego krajowego wytwórcy stalowych pokryć dachów i elewacji, znanej zarówno w krajach Europy Wschodniej, jak i Zachodniej. Obecnie rozwija sprzedaż do tak odległych regionów jak Ameryka Południowa czy Afryka; 
  • Andrzej Szumowski - prezes Stowarzyszenia Polska Wódka. Od blisko 25 lat związany z promocją Polski oraz polskiej marki. Wielki propagator polskiej wódki, od lat przekonujący, że polską wódką powinniśmy się chwalić i być z niej dumni. Dyrektor i „główny architekt” powstającego Muzeum Polskiej Wódki.

 

Cztery podlaskie firmy zdobyły tytuł „Promotor Polskiej Gospodarki”. Są to:

  • ChM Sp. z o.o. - znany i ceniony na całym świecie producent specjalistycznych implantów i narzędzi dla ortopedii i traumatologii;
  • Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA - największy producent i eksporter nabiału w Europie Środkowo-Wschodniej, firma o ustalonej renomie na świecie i najcenniejsza marka w polskiej branży mleczarskiej;
  • Suempol Sp. z o.o. - jeden z największych producentów łososia wędzonego w Polsce i Europie;
  • MAD Bicycles – start-up produkujący rowery z duszą, „szyte na miarę, po które ustawiają się kolejki chętnych z całego świata, m.in. z Holandii, Niemiec, USA, RPA, Chile i Indonezji.

 

Nie ma wątpliwości, że wszystkie te firmy są renomowanymi, sprawdzonymi markami, a co najważniejsze – są markami wiarygodnymi. A ich wiarygodność wprost buduje zaufanie do polskiego rynku i Marki Polska. I jest oczywiście wielką szansą, by na tym zaufaniu kapitał zbudowały inne polskie firmy, które chcą i potrafią inwestować w rozwój.

 

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.