FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Fot. Kamil Broszko/Teraz Polska
Fot. Kamil Broszko/Teraz Polska

Składowski, Konieczny i Pieprzyca tworzą nowy obraz Śląska. Podsumowanie video

10 października 2021

20 września 2021r. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach  Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” uhonorowała trzech wybitnych przedstawicieli Śląska tytułem „Promotor Polski”.

Statuetki odebrali: onkolog i radiolog prof. Krzysztof Składowski, architekt Robert Konieczny oraz reżyser Maciej Pieprzyca. Każdy z laureatów działa na Śląsku i z myślą o nim.

Prof. Krzysztof Składowski: Polska zasługuje na ośrodek terapii ciężkimi jonami, a ponieważ są to jony węgla, więc byłoby najbardziej właściwym, aby ośrodek związany z ciężkim węglem powstał na Śląsku. To najdroższa, ale też najbardziej skuteczna i nowatorska forma radioterapii nowotworów, które często już są nieoperacyjne i nieuleczalne.

Robert Konieczny: Nie każdy wie, że Śląsk jest też zielony. Polaczenie natury z industrią stanowi jego o wyjątkowości. Śląsk był zawsze pragmatyczny i racjonalny, i to powinniśmy zachować. Powinniśmy być odporni na trendy, które kojarzą się z modą, a która nie jest potrzebna w architekturze, bo charakteryzuje się dużą zmiennością. Dobra architektura musi przetrwać lata, dlatego trzeba mądrze budować.

Maciej Pieprzyca: Śląsk bardzo się zmienił. Aspekt przemysłowy oczywiście nadal jest obecny, ale nie dominuje. Śląsk charakteryzuje się dużą różnorodnością, również w obrębie kultury. Zachęcam, abyśmy odważniej wychodzili poza stereotypy, z którymi trzeba walczyć. Staram się to robić, jak mogę – poprzez filmy i książki.

 

karta dół laureaci 2024

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.