FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Fot. Kamil Broszko
Fot. Kamil Broszko

Znamy Promotorów Polski ze świata sportu. Korzeniowski, Person i Lubczyńska nagrodzeni

27 października 2021

27 października w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbyło się wręczenie statuetek „Promotor Polski”. Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” uhonorowała wybitnie osobistości za ich zasługi dla polskiego sportu oraz wkład w promocję Polski na arenie międzynarodowej.

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego od 30 lat jest organizatorem Konkursu „Teraz Polska”, którego celem jest wskazywanie najlepszych produktów i usług, wyróżniających się swoimi walorami jakościowymi. Projekt „Promotor Polski” został zainaugurowany w 2017 roku. Tym tytułem Fundacja nagradza ludzi, których osiągnięcia zawodowe przyczyniają się do promowania i budowania polskiej marki. - Chcemy promować sukcesy w dziedzinie przedsiębiorczości, kultury, nauki, sportu, mające niewątpliwy wpływ na nasze poczucie tożsamości i pozytywny wizerunek naszego kraju - mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Podczas uroczystości Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego nagrodziły trzy osoby mające wkład w rozwój polskiego sportu i promocję Polski na świecie: Małgorzatę Lubczyńską, Andrzeja Persona i Roberta Korzeniowskiego.

Jako pierwsza statuetkę „Promotor Polski” odebrała Małgorzata Lubczyńska, która jako dyrektor marketingu od kilkunastu lat z sukcesami promuje markę Blachy Pruszyński - największego polskiego producenta stalowych pokryć dachów i elewacji, laureata Godła „Teraz Polska”. Małgorzata Lubczyńska dostrzega w sporcie wyjątkową płaszczyznę do promocji marki, dzięki czemu znalazła się w gronie 10. najbardziej wpływowych kobiet w polskim sporcie oraz otrzymała zaszczytne wyróżnienie Marketera XXI wieku. - Chciałabym podziękować prezesowi Krzysztofowi Pruszyńskiemu, który dał się przekonać wiele lat temu, że warto inwestować w sport. W dyscypliny, które jeszcze nie osiągają sukcesów, ale na które warto poczekać – powiedziała Małgorzata Lubczyńska po odebraniu statuetki. Blachy Pruszyński od wielu lat wspierają polska siatkówkę, stając się sponsorem Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz głównym sponsorem rozgrywek PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Ponadto firma sponsoruje Stowarzyszenie MMA Polska.  

Zobacz galerię zdjęć z uroczystości

Kolejna statuetka trafiła do Andrzeja Persona, jednego z najbardziej znanych polskich dziennikarzy sportowych i komentatorów. Z wykształcenia prawnik oraz dziennikarz. W czasie 30 lat pracy w redakcjach sportowych, komentował wydarzenia z kilkunastu igrzysk olimpijskich i kilkudziesięciu mistrzostw świata i Europy. Pełnił funkcję rzecznika prasowego Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a także czterokrotnie był rzecznikiem prasowym polskich ekip olimpijskich. Andrzej Person jest również czołowym popularyzatorem golfa w Polsce. W latach 1996-2004 był wiceprezesem i prezesem Polskiego Związku Golfa, którego obecnie jest prezesem honorowym. W latach 2005-2015 piastował urząd Senatora RP . Napisał książkę „Sport rządzi światem”, w której zawarł wspomnienia o wielkich bohaterach współczesnych stadionów od Igrzysk w Melbourne do Igrzysk w Atenach. - Najczęściej w takim momencie mówi się, że „zrobię wszystko”, ale nie wiem ile jeszcze tego czasu starczy, żeby zrobić jak najwięcej dla sportu. Jestem wzruszony” - powiedział Andrzej Person, laureat tytułu „Promotor Polski”.

Trzecią i ostatnią statuetkę otrzymał Robert Korzeniowski, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata, dwukrotny mistrz Europy. Były rekordzista świata w chodzie sportowym. Pierwszy zawodnik w historii chodu światowego i pierwszy polski sportowiec, który zdobył cztery złote medale na trzech igrzyskach z rzędu, a także pierwszy zawodnik, który wygrał rywalizację na 20 i 50 km podczas jednych igrzysk. Twórca i pierwszy redaktor naczelny kanału TVP Sport. Doradca UEFA Events przy organizacji UEFA EURO 2012. W 2019 roku odpowiadał za pozycjonowanie medialne i marketing pierwszej polskiej worldtourowej drużyny kolarskiej CCC Team. Odznaczony: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Mówca motywacyjny z ponad 20 letnim doświadczeniem. - Drodzy Państwo, dziękuję, idę dalej. Cieszę się bardzo, że ta uroczystość odbywa się w Muzeum Sportu i Turystyki, które łączy w sobie historię i współczesność, w którym są eksponowane między innymi moje medale. Jest to także siedziba Polskiego Komitetu Olimpijskiego, z którego sportowcy lada moment ruszą po kolejne medale. Cieszę się bardzo, że jestem częścią tej historii i dalej mogę tworzyć jej przyszłość. Dziękuję, promuję dalej! – powiedział Robert Korzeniowski po odebraniu nagrody.

Nagrodzonym osobiście pogratulowali i wręczyli statuetki: Sławomir Majcher, dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki; Adam Krzesiński, sekretarz generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.  

Zobacz galerię zdjęć z uroczystości

Wizerunek Polski to nie tylko produkty, usługi i innowacje, ale także – a może przede wszystkim – ludzie. Warto wyróżniać tych Polaków, którzy poprzez swoje dokonania i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania oraz umacniania pozytywnego wizerunku naszego kraju – podkreślił prowadzący uroczystość Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”.

karta dół laureaci 2024

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.