FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Ogłoszono laureatów Konkursu „Teraz Polska” i Konkursu „Wybitny Polak”

Ogłoszono laureatów Konkursu „Teraz Polska” i Konkursu „Wybitny Polak”

3 czerwca 2019

13 produktów, 7 usług, 3 innowacje zdobyły Godło „Teraz Polska”. Marcin Gortat, Andrzej Pągowski i Krzysztof Zanussi nagrodzeni w X edycji Konkursu „Wybitny Polak”. W konkursie dla samorządów nagrodzono dwie gminy, a wyróżnienie honorowe trafiło do Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Do 29. edycji Konkursu „Teraz Polska” wpłynęło blisko 100 zgłoszeń, z których 55 zdobyło uznanie Branżowych Komisji Ekspertów i nominacje do Godła „Teraz Polska”. Następnie Kapituła Konkursu dokonała wyboru laureatów. 3 czerwca podczas konferencji prasowej w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej ogłoszono i zaprezentowano tegorocznych laureatów Konkursu „Teraz Polska” oraz Konkursu „Wybitny Polak”, a wieczorem w tymże miejscu odbędzie się Gala „Teraz Polska” i uroczyste wręczenie statuetek.

– Konkurs „Teraz Polska” istnieje od niemal 30 lat. To najstarsza inicjatywa wyróżniająca i promująca przedstawicieli krajowego biznesu. Lecz nie grozi jej, że nie nadąży za nowoczesnością i nurtem przemian, bowiem jej celem jest tylko pewne odzwierciedlenie – wyłonienie, podsumowanie i nagłośnienie tego, co najlepsze w polskiej gospodarce. 30 lat temu w Konkursie nie nagradzano diagnostyki genetycznej, innowacyjnych technologii górniczych czy rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji, bo ich po prostu nie było. A dziś mamy takie szczęście, że niesamowite innowacyjne projekty powstają również u nas, choć chciałoby się, aby było ich jeszcze więcej. Konkurs od lat udowadnia, że ważne dla rozwoju są również branże tradycyjne. Nie warto z nich rezygnować, marginalizować ich czy traktować prześmiewczo. Są one wielkim atutem naszej gospodarki i czynią ją różnorodną, co wydaje się mieć w dzisiejszych czasach istotne znaczenie. Konkurs „Teraz Polska” od niemal 30 lat dowodzi, że misja rozwoju cywilizacyjnego realizowana jest z sukcesem, a jego obecna edycja jest gwarancją, że polscy przedsiębiorcy podążają właściwą drogą – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, organizatora Konkursu „Teraz Polska”.

– Konkurs „Teraz Polska” pokazuje to, co najlepsze w krajowej gospodarce: różnorodność branż, zaawansowanie, wysoką jakość, a także solidność i kreatywność przedsiębiorców. Gdyby wszystkie firmy w kraju działały tak, jak przedsiębiorstwa wyróżnione w naszym konkursie, mielibyśmy być może najszybciej rozwijającą się gospodarkę świata. Oczywiście znakomitych firm jest w naszym kraju wiele i w dużej mierze dzięki nim wciąż jesteśmy na ścieżce wzrostu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by być jeszcze lepszym, a laureaci Konkursu „Teraz Polska” mogą służyć za doskonały przykład, ich droga pokazuje bowiem, jak rzetelnie osiągać sukces w biznesie – mówi Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”. 

Historie wielu polskich firm są w pewnym sensie metaforą pokazującą, jak twórczo i rzetelnie wykorzystano szanse wynikające z transformacji. Laureaci związani z nowoczesnymi branżami, w tym farmaceutyczną i kosmetyczną, rozwijali się w warunkach polskich, ale równocześnie mieli ambicję, aby doganiać świat, dzięki czemu dziś krajowe przedsiębiorstwa nie ustępują globalnym graczom.

– Jesteśmy niezmiernie dumni, że znaleźliśmy się w gronie zwycięzców tego ważnego dla nas, wyjątkowo prestiżowego konkursu. COLFARM SA od 20 lat czyni wszystko, aby wnieść swój wkład w rozwój polskiego przemysłu farmaceutycznego. To wyróżnienie jest dla nas zastrzykiem motywacji do odkrywania nowych rozwiązań, a zarazem potwierdzeniem tego, że idziemy w dobrym kierunku – mówi Janusz Kozłowski, prezes Colfarm SA. – Biało-czerwone Godło dla Stymulującego serum do rzęs Revive Lashes® to dla Laboratorium Kosmetycznego FLOSLEK – polskiej, rodzinnej firmy z 25-letnią historią – powód do dumy. W tym roku znaleźliśmy się w gronie laureatów po raz drugi. Dla nas to szczególna nagroda i jednocześnie zobowiązanie, by nadal tworzyć produkty bezpieczne, skuteczne, innowacyjne, które zdobywają serca i uznanie w kraju i poza jego granicami. Na opakowaniach naszych kosmetyków z dumą informujemy: made in Poland. Dziś na świecie to synonim jakości. Wierzę, że jakością naszych wyrobów pracujemy na reputację nie tylko marki FLOSLEK, ale i kraju, a Godło „Teraz Polska”, nagroda o ogromnym prestiżu i międzynarodowym zasięgu, zdecydowanie to potwierdza – mówi Katarzyna Furmanek, założycielka i prezes Laboratorium Kosmetycznego FLOSLEK. – W Warsaw Genomics i programie BadamyGeny.pl czytamy geny, żeby uchronić ludzi przed chorobami albo też, jeśli choroba się rozwinie, żeby leczyć ich jak najskuteczniej i jak najbezpieczniej. Pracujemy, by zmieniać rzeczywistość wokół nas. Przyznanie nam Godła „Teraz Polska” jest potwierdzeniem tego, w co wierzymy: że dzięki naszym działaniom Polska może być pierwszym krajem, w którym każdy człowiek, każdy pacjent będzie objęty taką opieką medyczną, jakiej potrzebuje. A ta potrzeba jest w dużej mierze zapisana właśnie w naszych genach. Czytajmy więc geny. Na zdrowie – mówi Anna Wójcicka, prezes Warsaw Genomics.

Dziś jednym z najważniejszych wyzwań, przed którymi stoi Polska i świat, jest edukacja. Dawne rozumienie, które wiązało edukację wyłącznie ze szkolnictwem powszechnym, jest przeżytkiem. Aby skutecznie konkurować z najbardziej prężnymi gospodarkami, edukacja powinna być ustawiczna i winny się w nią włączyć podmioty reprezentujące różne typy działalności. Godło „Teraz Polska” trafiło między innymi do instytucji, która odpowiada na tak sformułowany postulat. – Godło „Teraz Polska” dla Fundacji Warszawski Instytut Bankowości za Program „Bankowcy dla Edukacji” to dla nas szczególne wyróżnienie. To także kolejne, bardzo mocne potwierdzenie, że ten wspólny projekt sektora bankowego w Polsce, zainicjowany w 2016 r. przez Związek Banków Polskich oraz zbudowany dzięki strategicznemu wsparciu naszych partnerów, czyli Biura Informacji Kredytowej i Krajowej Izby Rozliczeniowej, to dziś jeden z największych programów edukacji finansowej w Europie – mówi Waldemar Zbytek, Prezes Fundacji Warszawski Instytut Bankowości.

Misji rozwoju kraju nie sposób ograniczać wyłącznie do dziedziny biznesu. Ogromną rolę, między innymi w aspekcie budowania wspólnoty społecznej i motywacji osiągnięć, odgrywa sport. – Polski Komitet Olimpijski już od 100 lat reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej. Cieszy nas fakt, że Kapituła Konkursu „Teraz Polska” dostrzegła naszą pracę na rzecz promocji Polski poprzez sport. Jesteśmy jedyną instytucją uprawnioną do zgłaszania reprezentacji Polski do udziału w letnich i zimowych igrzyskach olimpijskich. Naszym zadaniem jest nie tylko organizacja udziału polskich reprezentantów w tej najważniejszej światowej imprezie sportowej, ale także pielęgnowanie pamięci o sukcesach polskiego sportu oraz opieka socjalna nad wymagającymi jej olimpijczykami. Istotne są również działania na rzecz edukacji sportowej oraz promocji zdrowego stylu życia – mówi Adam Krzesiński, sekretarz generalny PKOl, laureata wyróżnienia honorowego „Teraz Polska”.

Już po raz dziesiąty podczas Gali „Teraz Polska” wyróżnienia odbiorą Wybitni Polacy. W tym roku nagrodzeni zostali: Marcin Gortat, Andrzej Pągowski i Krzysztof Zanussi. – Jestem ogromnie zaszczycony i cieszę się, iż otrzymałem wielkie wyróżnienie, jakim jest tytuł Wybitnego Polaka. Każdego dnia staram się godnie reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej. Podczas mojej dotychczasowej kariery w lidze NBA przez 12 lat robiłem wszystko, aby przybliżyć Amerykanom naszą kulturę i dać możliwość lepszego poznania naszej ojczyzny. Od lat organizuję Polish Heritage Night – wyjątkowe wydarzenie, które jest dla mnie znakomitą okazją do pokazania, jakim jesteśmy wspaniałym krajem, z ciekawą historią. Wraz z moją fundacją MG13 Mierz Wysoko organizujemy również campy dla dzieci. Staram się aktywnie działać w środowiskach polonijnych za oceanem. Bez względu na to, w jakim miejscu na świecie się znajdę, zawsze będę pamiętał, że jestem Polakiem i wizytówką naszej ojczyzny – mówi Marcin Gortat, Wybitny Polak 2019.

Znakomite produkty, usługi, innowacje to tylko zewnętrzne manifestacje ludzkiej kreatywności, zaradności, rzetelności. Za sukcesem, rozumianym różnie i podporządkowanym nie zawsze identycznym priorytetom, stoją przede wszystkim ludzie.

– O randze polskiego sukcesu przekonuję się osobiście od kilkunastu lat, przewodnicząc Kapitule Konkursu „Teraz Polska”. Wyłoniliśmy już ponad 700 laureatów Konkursu „Teraz Polska” i 26 laureatów Konkursu „Wybitny Polak”. Obserwowanie ewolucji polskiej przedsiębiorczości to niezwykłe doświadczenie. Krajowe firmy po zmianie systemu ustrojowego, której rocznicę, co znamienne, również w tych dniach świętujemy, musiały nadążać nie tylko za oczekiwaniami wewnętrznymi, ale także dogonić świat. Konkurs „Teraz Polska” znakomicie pokazuje, że przedsiębiorczy i kreatywni Polacy znakomicie wywiązali się z tego zadania – podsumowuje Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły Godła „Teraz Polska”.

Zobacz listę tegorocznych laureatów konkursu "Teraz Polska"

Zobacz katalog galowy

Zobacz galerię zdjęć

 

 

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.