FUNDACJA

Pracodawcy warci naśladowania

Fot. Joanna Paxton/ Pracodawca Godny Zaufania
poniedziałek, 14 października 2019

Krzysztof Przybył

Będzie o wyborach – bo o czymże innym. Jednak o nieco innych, niż Państwo by się spodziewali..... Rzecz będzie o wyborach pracodawców, którym można zaufać. W miniony czwartek w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej ogłoszono laureatów IX Edycji Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. Fundacja „Teraz Polska” wraz z KIG są inicjatorami i organizatorami przedsięwzięcia, które z biegiem lat zbudowało sobie zasłużoną markę.

Fundamentem konkursu była – i pozostaje – idea, by promować najciekawsze rozwiązania z zakresu polityki pracowniczej. Chcieliśmy pokazać, że mądra, odpowiedzialna, partnerska polityka pracownicza jest na miarę możliwości każdego przedsiębiorcy. Tu liczą się nie pieniądze, jakie zostaną na ten cel przeznaczone, a pomysł i konsekwencja w jego realizacji.
Wokół konkursu udało się zbudować środowisko zainteresowane promowaniem dobrych rozwiązań. W kapitule zasiadają przedstawiciele uczelni i organizacji pozarządowych, m.in. Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Instytutu Staszica, Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania oraz Stowarzyszenia Integracja i Współpraca (organizatora toruńskiego forum WELCONOMY). W gronie patronów przedsięwzięcia znalazły się Ministerstwa: Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Energii, Inwestycji i Rozwoju, Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Miasto Stołeczne Warszawa. To ostatnie – warto przypomnieć – zostało laureatem ubiegłorocznej edycji konkursu.

Zaangażowanie Fundacji „Teraz Polska” w „Pracodawcę Godnego Zaufania” jest naturalnym rozwinięciem aktywności, którą prowadzimy m.in. organizując nasz sztandarowy konkurs – „Teraz Polska”. „Teraz Polska” promuje polskie marki, a elementem budowy marki i zaufania do niej jest również odpowiednio prowadzona polityka pracownicza. Pracownicy, którzy mają świadomość, iż są partnerami w procesie budowy sukcesu marki, stanowią dla firmy bądź instytucji niezwykle cenne aktywa. Nawet najwyższe zarobki nie są kluczem do budowy zgranej drużyny, pracującej na wspólny sukces. Poczucie identyfikacji z miejscem pracy i realizowanymi celami buduje się długo i w sposób bardzo złożony. Jak? Wiedzą o tym laureaci konkursu.

Czytaj całość

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter