FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Prof. Tadeusz Sławek i Artur Tomasik - Promotorzy Polski ze Śląska /fot.Kamil Broszko
Prof. Tadeusz Sławek i Artur Tomasik - Promotorzy Polski ze Śląska /fot.Kamil Broszko

Promotorzy Polski ze Śląska o współpracy i odpowiedzialności

30 kwietnia 2022

Krzysztof Przybył:  Już po raz szósty podczas katowickiego Europejskiego Kongresu Gospodarczego mieliśmy przyjemność i zaszczyt wręczyć statuetki „Promotor Polski” wybitnym osobistościom ze Śląska. To właśnie tutaj, w Katowicach, pięć lat temu po raz pierwszy przyznano to wyróżnienie.

W tym roku statuetka trafiła do czterech osób: dyrektora Teatru Śląskiego Roberta Talarczyka, rektor Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej prof. Zdzisławy Dacko-Pikiewicz, literaturoznawcy, poety i samorządowca prof. Tadeusza Sławka oraz prezesa Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA Artura Tomasika. Równie zacne było grono wręczających – prof. Jerzy Buzek (laureat przyznawanego przez naszą fundację tytułu „Wybitny Polak”), prezes EKG Wojciech Kuśpik i wiceprezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego Andrzej Czernek. Uroczystość prowadził dyrektor Konkursu „Teraz Polska” Michał Lipiński.

Markę Polska – silną, wiarygodną, rozpoznawalną w Europie i poza nią – budują polskie firmy, nagradzane od ponad trzech dekad w Konkursie „Teraz Polska”, ale również ludzie kultury, nauki, biznesu, sportu. To oni są motorem innowacyjnych przedsięwzięć, oni mobilizują innych do skutecznych działań. Są naszym bezcennym, narodowym kapitałem. Do tej pory tytuł „Promotor Polski” trafił do ponad 50 osób z różnych regionów. Oprócz Śląska to m.in. Podlasie, Podkarpacie, Mazowsze, Kujawy i Pomorze. Każdy z nagrodzonych to osobna historia sukcesu – dla wspólnej korzyści. I – jak podkreślali laureaci – również dla pomocy tym, którzy dzisiaj bardzo jej potrzebują. Bo oczywiście nie mogło zabraknąć nawiązań do tragedii, która rozgrywa się za naszą wschodnią granicą.

Prof. Tadeusz Sławek, nawiązując do doniesień o zbrodniach wojennych, których dopuszcza się rosyjska armia na Ukrainie, podkreślił: „Naszym zadaniem dzisiaj jest nie tyle opiewać wielkość człowieka, co bronić minimum człowieczeństwa. To jest zadanie, którego nikt za nas nie wykona. Obiecuję, że będę starał się to robić”. Zarządzający od 16 lat portem lotniczym Katowice-Pyrzowice Artur Tomasik powiedział: „Dziś służymy pomocą Ukrainie, która podlega bezprecedensowej napaści na swoje terytorium. Nasze lotnisko niemal codziennie przyjmuje samoloty z pomocą humanitarną i to jest nasz wkład w tę pomoc”. Profesor Jerzy Buzek zaznaczył, że pomoc ukraińskim sąsiadom będzie potrzebna przez lata i będzie stanowić wyróżnik wspólnotowego działania i odpowiedzialności.

Promotorzy Polski chcą być (i są) dziś promotorami odpowiedzialnej postawy. Promują pomoc i wsparcie w różnych wymiarach, pokazują, że solidarność jest tym, czego dzisiaj potrzebujemy. I to zarówno solidarność europejska, w ramach Unii Europejskiej, która daje Polsce wielkie możliwości i zapewnia bezpieczeństwo, jak i solidarność z naszym toczącym wojnę obronną sąsiadem. Markę Polska można zbudować tylko razem, jednocząc wysiłki wielu ludzi dobrej woli. Tak samo bezpieczną Europę z bezpieczną i silną Polską można zbudować tylko we współdziałaniu z innymi krajami. Dziś nikt nie powinien mieć co do tego wątpliwości.

Źródło Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Natemat.pl

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.