FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
fot. Kamil Broszko/Teraz Polska
fot. Kamil Broszko/Teraz Polska

Kolejni śląscy Promotorzy Polski

6 maja 2023

Krzysztof Przybył: Kongresowy rok ruszył pełną parą – w kwietniu miałem przyjemność gościć na toruńskim Welconomy i na katowickim Europejskim Kongresie Gospodarczym. Podczas tego ostatniego do rąk tych Ślązaków, którzy mogą być dumni ze swoich sukcesów w różnych dziedzinach, trafiły statuetki „Promotor Polski”. Przez siedem edycji tego projektu wyróżniono już kilkadziesiąt osób, a liczba ta będzie jeszcze większa!

Idea jest prosta: w każdym polskim regionie są wybitne osobistości, które dzięki swoim osiągnięciom promują Markę Polska. Ich sukcesy zasługują na to, by mówić o nich nie tylko w Polsce, lecz i za granicą. Żadna kampania promocyjna, żadna nowa rządowa agenda z sutym budżetem nie zastąpi tych bezcennych ambasadorów nowoczesnej, przebojowej i pełnej wiary we własne możliwości Polski. Dlatego Promotorów Polski honorujemy i chcemy ich promować.

25 kwietnia podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach uhonorowano siedmiu laureatów z regionu śląskiego. To rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Ryszard Koziołek, znany dziennikarz i popularyzator nauki dr Tomasz Rożek, organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Bez Granic” – Janusz Legoń, Kinga Ciba, Katarzyna Dendys-Kosecka, prof. Jan Klimek stojący na czele Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach oraz prezeska Polskiej Hokej Ligi Marta Zawadzka. Nauka, przedsiębiorczość, kultura, sport – pełen przekrój. Nagrody Laureatom wręczyli – oprócz piszącego te słowa – dwaj Promotorzy Polski ze Śląska, mianowicie były prezydent Katowic, zasłużony samorządowiec Piotr Uszok oraz prezes PTWP i organizator EKG Wojciech Kuśpik.

Warto przypomnieć listę dotychczasowych laureatów tytułu Promotor Polski ze Śląska. To: prof. Marian Zembala, Teresa Mokrysz, Marcin Wyrostek, Joanna Wnuk-Nazarowa, Małgorzata Mańka-Szulik, Tadeusz Donocik, prof. Paweł Buszman, Alicja Knast, Tomasz Konior, Artur Rojek, Sonia Draga, prof. Arkadiusz Mężyk, Piotr Uszok, Prof. Krzysztof Składowski, arch. Robert Konieczny, prof. Maciej Pieprzyca, Robert Talarczyk, prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. Tadeusz Sławek oraz Artur Tomasik.

Cieszą słowa, które padły z ust nagrodzonych. Cieszą, ale i są zobowiązaniem. Logo „Teraz Polska” dla dr Tomasza Rożka jest synonimem wysokiej jakości i zobowiązaniem, by z tej jakości nie schodzić. Ekipie Festiwalu „Bez Granic” z kolei bliska jest idea Polski otwartej, cieszącej się różnorodnością i ciekawej tego, co przynoszą inni. O sile Fundacji „Teraz Polska”, która od trzydziestu z górą lat realizuje wartościowe projekty, mówił Piotr Uszok. Chcemy, Szanowni Państwo, te oczekiwania nadal spełniać. Chcemy – tak, jak czynimy to od pierwszych chwil naszej działalności – łączyć, tworzyć przestrzeń do dialogu, pokazywać nasz polski sukces. W dobie pogłębiających się podziałów i nowych wyzwań, przed którymi stanęła Polska i cała Europa, ta misja ma szczególne znaczenie. A z takimi ludźmi, jak Promotorzy Polski, łatwiej o jej sukces.

Żródło Salon24.pl blog Krzysztofa Przybyła, prezesa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego

karta dół laureaci 2024

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.