FUNDACJA TERAZ POLSKA

Laureaci 51. edycji raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu

środa, 5 stycznia 2022

Wzmacnianie kompetencyjności i konkurencyjności polskich przedsiębiorstw oraz działania prowadzone na rzecz pracowników. Redakcja magazynu Raport CSR wybrała laureatów 51. edycji wyróżnień Raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Nowy numer został już opublikowany na portalu RaportCSR.pl Wydanie zostało poświęcone działaniom polskich firm z zakresu ESG, a także wydarzeniu, którego premiera została zaplanowana na styczeń 2022 r. – I Kongresu ESG.

- Gdy w październiku br. zamykaliśmy jubileuszowy 50. numer magazynu Raport CSR wiedzieliśmy już, że nadszedł czas, aby zrobić kolejny ważny krok – tłumaczą przedstawiciele redakcji. Już 26 stycznia 2022 r. w Warszawie odbędzie się I Kongres ESG. To inicjatywa, za którą stoi Instytut ESG oraz Raport CSR. To będzie pierwszy okrągły stół poświęcony kwestiom zrównoważonego rozwoju dla wszystkich zainteresowanych grup – od administracji rządowej, biznesu, organizacji pozarządowych po środowisko naukowe i medialne.

- Wiedza, jej praktyczne zastosowanie oraz popularyzowanie mają fundamentalne znaczenie, bo o rozwoju i upadku cywilizacji decydowały dwa elementy. Pierwszym, do niedawna niezależnym od człowieka, były zmiany klimatyczne. Drugim była wiedza, czyli nauka i innowacyjność. Teraz musimy zadbać o obydwa, czemu służy idea I Kongresu ESG – mówi Damian Kuraś, dyrektor Instytutu ESG

Partnerem Raportu jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego, organizator Konkursu „Teraz Polska”. - Od ponad 30 lat nagradzamy Godłem „Teraz Polska” produkty i usługi, które odznaczają się wysoką jakością. Sukcesy biznesowe mogą wydarzyć się jedynie w firmach, które wykazują troskę o pracowników. Pracodawcy muszą nadążać za trendami wyłaniającymi się z oczekiwań zatrudnianych, szczególnie w obecnej, niestabilnej sytuacji. I takie rozwiązania trzeba nagradzać a społecznie odpowiedzialnych pracodawców odpowiednio promować, czemu służy właśnie Raport CSR. - podkreślił Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Laureaci: Platforma Przemysłu Przyszłości i Carrefour Polska

Pierwszy z laureatów, Platforma Przemysłu Przyszłości, został wyróżniony w 51. edycji Raportu CSR za wzmacnianie kompetencyjności i konkurencyjności polskich przedsiębiorstw, a także wspieranie ich transformacji w kierunku przemysłu 4.0. - Platforma powstała właśnie po to, aby pomagać przedsiębiorcom dokonywać transformacji cyfrowej. Musimy pamiętać, że każde przedsiębiorstwo, które dokona wewnętrznych zmian, jest cegiełką budującą zmiany w naszej gospodarce – mówi Dawid Solak, p.o. prezesa Platformy Przemysłu Przyszłości. - Stworzyliśmy zestaw narzędzi tworzących kompletną całość i które kompleksowo mogą obsłużyć zainteresowane podmioty. Uświadamiamy, informujemy i ukierunkowujemy przedsiębiorców w drodze do zmian – dodaje prezes Solak.

Drugim laureatem został Carrefour Polska za działania prowadzone na rzecz pracowników. Firma zdobyła też w tym roku tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania. – W przyszłym roku Carrefour będzie świętował swoje 25-lecie w Polsce. Mamy poczucie, że w tym czasie stworzyliśmy w naszej firmie stabilne i godne zaufania miejsce pracy dla blisko 12 tys. pracowników – mówi Justyna Orzeł, wiceprezes, dyrektor HR i sekretarz generalna Carrefour Polska. – Tworząc dynamiczną i inkluzywną firmę, nie boimy się zmian ewolucyjnych i rewolucyjnych.

Raport CSR czyli kompendium dobrych praktyk

W Raporcie, w wywiadzie numeru, redakcja rozmawia z Anetą Siwargą - wiceprezes Fundacji Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej - o działaniach edukacyjnych fundacji dotyczących bezpiecznego używania wyrobów pirotechnicznych. Publikuje też relację z XI. edycji Konkursu o Tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania. W numerze znajdziemy też wiadomości z branży, m.in. przeczytamy o działaniach popularnej sieci sklepów Żabka, których celem jest przeciwdziałanie marnowaniu żywności, a także o sukcesie międzynarodowej grupy Leonardo, właściciela fabryki śmigłowców PZL-Świdnik, która znalazła się wśród liderów Indeksów Zrównoważonego Rozwoju Dow Jones.

Zachęcamy do przeczytania elektronicznej wersji raportu, który dostępny jest w linku poniżej.

51. edycja raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR)

Źródło: Raportcsr.pl  isbnews.tv

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter
Czytaj także

ZAMÓW NEWSLETTER:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.