FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Fot. Materiały prasowe StethoMe
Fot. Materiały prasowe StethoMe

Laureat Godła „Teraz Polska” StethoMe w finale TechCrunch StartUp Battlefield - najważniejszego światowego konkursu dla start-upów

23 września 2021

Poznański producent e-stetoskopów został finalistą konkursu dla najbardziej innowacyjnych start-upów technologicznych na świecie. – Dla start-upów ten konkurs jest tym, czym Oscary dla branży filmowej – tłumaczy Wojciech Radomski, CEO StethoMe. Polski start-up został wybrany z ponad 1300 innych firm z całego świata i znalazł się w gronie 20 najlepszych. W czerwcu na gali w Pałacu Prezydenckim inteligentny system do monitorowania astmy został nagrodzony Godłem „Teraz Polska”

TechCrunch StartUp Battlefield to międzynarodowy konkurs dla start-upów, organizowany przez najbardziej uznany na świecie serwis internetowy poświęcony nowym technologiom - TechCrunch.com. Możliwość zaprezentowania swojego biznesu dostaje co roku tylko 20 start-upom. W tym roku zgłoszeń było ponad 1300. StethoMe jest drugą w 14-letniej historii konkursu polską firmą, która bierze udział w tym wydarzeniu. Selekcja w tym roku była najbardziej restrykcyjna ze wszystkich edycji, miała aż pięć etapów i tylko 1,5% zgłoszonych firm dostało się do finałowej dwudziestki.

Konkurs ma ogromne znaczenie dla rozwoju start-upów: od pierwszej edycji, w 2007 wzięło w nim udział ponad 800 przedstawicieli innowacyjnych firm z różnych dziedzin z całego świata. Ponad 100 z nich weszło na giełdę lub znalazło kluczowych inwestorów dzięki TechCrunch StartUp Battlefield.

Założyciele StethoMe wierzą, że sam udział w tym wydarzeniu, oprócz prestiżu, pomoże także w rozwoju firmy, w tym ekspansji na rynek amerykański. W StethoMe zainwestował już m.in. Sebastian Kulczyk, poprzez swój fundusz Manta Ray. Udział w TechCrunch StartUp Battlefield otwiera kolejne możliwości.

Za co jury doceniło polski start-up?

StethoMe, czyli e-stetoskop do domowego użytku, to urządzenie, które mimo niepozornego wyglądu i niewielkiego rozmiaru, rewolucjonizuje podejście do chorób płuc. Pacjent może wykonać badanie samodzielnie, w domowym zaciszu, a urządzenie rejestruje dźwięk pracy płuc i serca. Następnie za pomocą aplikacji mobilnej i algorytmów sztucznej inteligencji dźwięki są analizowane w poszukiwaniu nieprawidłowości. W przypadku ich wykrycia, pacjent jest natychmiast o nich informowany. Każde badanie i jego wynik, wraz z dodatkową, wypełnianą przez pacjenta ankietą medyczną jest zapisywane na platformie, tworząc pełną historię choroby. Lekarz może lepiej prowadzić pacjenta mając dostęp do przekazanych mu przez pacjenta badań. Ma to szczególne znaczenie w przypadku przewlekłych chorób układu oddechowego, takich jak astma. Rodzice dzieci z astmą często mają wątpliwości, czy podać lek rozkurczający oskrzela, kiedy go podać i czy zadziałał. Mając w domu e-stetoskop, który rozpoznaje świsty, mogą lepiej wypełniać zalecenia lekarza. Gdy e-stetoskop wykryje niewielkie świsty, pojawiające się w trakcie podawania leków przeciwzapalnych, to mogą być one dla lekarza sygnałem do zmiany ich dawkowania w celu uniknięcia zaostrzenia. Inteligentny system do monitorowania astmy został laureatem 31. edycji Konkursu „Teraz Polska”.

Mali astmatycy, ale nie tylko

Z rozwiązania StethoMe korzystają nie tylko mali pacjenci w domach. W swoim pilotażu e-stetoskopu korzysta z niego Ministerstwo Zdrowia, lekarze ze specjalistycznych ośrodków pulmonologicznych,
z oddziałów Covid-19 oraz ratownicy medyczni.

- Jestem bardzo dumny i podekscytowany, że dotarliśmy do tego momentu. Każdego dnia w StethoMe dążymy do tego, by dostarczać pacjentom i lekarzom realną pomoc w zmaganiach z chorobami płuc; astmą, mukowiscydozą, Covid-19. Całemu zespołowi dziękuję za ogrom pracy, ten sukces to ich zasługa – mówi Wojciech Radomski, CEO StethoMe.

StethoMe jest dostępne w sprzedaży w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz Francji. Można je zamówić na trzy miesiące żeby bez ryzyka przekonać się jak bardzo StethoMe może pomóc konkretnej rodzinie lub na 1 rok w niższej, atrakcyjnej cenie. W każdym momencie można przedłużyć korzystanie z urządzenia o kolejny rok lub na dwa lata. Dla wszystkich zainteresowanych zakupem mamy teraz kod uprawniający do 15% zniżki “TC2021”.

Źródło: Materiały prasowe StethoMe

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.