FUNDACJA TERAZ POLSKA

Maski ochronne z Adriano ratują SOR w Gnieźnie #terazpomoc

Fot. Adriano
środa, 25 marca 2020

 

Kolejny przykład polskiej solidarności i przedsiębiorczości.  Firma rodzinna ADRIANO z Gniezna, która od 30 lat specjalizuje się w eleganckiej modzie damskiej i męskiej przestawiła swój specjalistyczny park maszynowy na … szycie bawełnianych masek ochronnych, aby wesprzeć lokalną służbę zdrowia. Już pierwsza partia masek została przekazana Szpitalowi Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie. Po rozmowie z dyrektorem szpitala Mateuszem Henem, by zapewnić minimum zaopatrzenia medycznego, a tym samym ciągłość pracy SORu i bloku operacyjnego firma podjęła kolejne wyzwanie - szycia maseczek chirurgicznych.

- Gdyby każdy nosił taką maseczkę, wirus rozprzestrzeniałby się w dużo mniejszym tempie, a zwłaszcza osoby zarażone nie rozprzestrzeniałyby go na tak szeroką skalę.  – relacjonuje rozmowę z dyrektorem szpitala Sebastian Konieczny z Adriano.  I dodaje: - Prosimy przede wszystkim o pozostanie w domach zgodnie z zaleceniami władz. Ale jeżeli już faktycznie trzeba  opuścić dom - to warto zaopatrzyć się w maseczkę ochronną, aby uniknąć sytuacji do której odwołuje się hasło „Kto nie nosi – ten roznosi”.

Firma odzieżowa Adriano od 20 lat wspiera akcje charytatywne organizowane przez Caritas, Monar, Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia, a także wydarzenia kulturalne i sportowe.

 

 

 

 

 

 

 

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter
Czytaj także

ZAMÓW NEWSLETTER:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.