FUNDACJA

Maski ochronne z Adriano ratują SOR w Gnieźnie #terazpomoc

Fot. Adriano
środa, 25 marca 2020

 

Kolejny przykład polskiej solidarności i przedsiębiorczości.  Firma rodzinna ADRIANO z Gniezna, która od 30 lat specjalizuje się w eleganckiej modzie damskiej i męskiej przestawiła swój specjalistyczny park maszynowy na … szycie bawełnianych masek ochronnych, aby wesprzeć lokalną służbę zdrowia. Już pierwsza partia masek została przekazana Szpitalowi Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie. Po rozmowie z dyrektorem szpitala Mateuszem Henem, by zapewnić minimum zaopatrzenia medycznego, a tym samym ciągłość pracy SORu i bloku operacyjnego firma podjęła kolejne wyzwanie - szycia maseczek chirurgicznych.

- Gdyby każdy nosił taką maseczkę, wirus rozprzestrzeniałby się w dużo mniejszym tempie, a zwłaszcza osoby zarażone nie rozprzestrzeniałyby go na tak szeroką skalę.  – relacjonuje rozmowę z dyrektorem szpitala Sebastian Konieczny z Adriano.  I dodaje: - Prosimy przede wszystkim o pozostanie w domach zgodnie z zaleceniami władz. Ale jeżeli już faktycznie trzeba  opuścić dom - to warto zaopatrzyć się w maseczkę ochronną, aby uniknąć sytuacji do której odwołuje się hasło „Kto nie nosi – ten roznosi”.

Firma odzieżowa Adriano od 20 lat wspiera akcje charytatywne organizowane przez Caritas, Monar, Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia, a także wydarzenia kulturalne i sportowe.

 

 

 

 

 

 

 

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter