FUNDACJA TERAZ POLSKA

Obywatelu! Spisz się dobrze!

Fot. Pixabay
czwartek, 1 kwietnia 2021

To nie Prima Aprilis! Dzisiaj, 1 kwietnia ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021, który  będzie trwać do 30 czerwca br.

Obowiązkową formą jest samospis, którego można dokonać logując się TUTAJ

Formularz do samospisu zaprojektowany został w taki sposób, aby przejście do kolejnego pytania zależało od odpowiedzi udzielonej na pytanie poprzednie. Pytania dotyczą rożnych dziedzin życia: miejsca zamieszkania, osób współmieszkających, wieku, wykształcenia, zawodu, miejsca pracy i statusu na rynku pracy, historii migracyjnej, bycia osobą z niepełnosprawnościami, wyznania itp. Jeżeli okres przebywania za granicą respondenta jest krótszy niż rok, wówczas wypełnia on kwestionariusz emigranta krótkookresowego, jeżeli wynosi rok lub dłużej – kwestionariusz emigranta długookresowego.

Metodą uzupełniającą jest spis telefoniczny poprzez infolinię spisową: 22 279 99 99. Jeżeli tego nie wykonamy sami – ruszą rachmistrze spisowi, którzy mogą do  nas zadzwonić lub zawitać do mieszkania, ale dopiero po uspokojeniu sytuacji pandemicznej w kraju. Nie wszyscy domownicy muszą być obecni w mieszkaniu podczas wizyty lub telefonu rachmistrza. Już jeden z domowników może odpowiedzieć na pytania w imieniu każdego z pozostałych, pod warunkiem, że poda ich numery PESEL.

Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Odmowa wiąże się z karą grzywny, która może wynieść nawet 5 tys. zł.

Żródło Spis.gov.pl

 

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter
Czytaj także

ZAMÓW NEWSLETTER:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.