FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP
Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

PKN ORLEN – laureat Godła „Teraz Polska” – otrzymał Nagrodę Gospodarcza Prezydenta RP

4 listopada 2021

W Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, w trakcie Kongresu 590, odbyła się Gala XIX edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. PKN Orlen zgłoszony przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” otrzymał nagrodę Prezydenta RP w Kategorii Odpowiedzialny Biznes.

Druga firma z Godłem „Teraz Polska” - BETAMED – uzyskała nominacje do Nagrody Prezydenta w Kategorii Narodowy Sukces.

Podczas uroczystości Prezydent RP Andrzej Duda wręczył nagrody przedsiębiorstwom, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki narodowej, przestrzegają zasad odpowiedzialnego biznesu, promują pozytywny wizerunek Polski oraz stanowią wzór funkcjonowania dla innych przedsiębiorstw, a także nagrodę zespołowi badawczemu, który wdrożył innowację produktową oraz technologiczną. – Nagroda Gospodarcza jest bardzo ważna w kontekście promocji polskiego biznesu oraz inicjatyw w ramach Trójmorza – mówił Andrzej Duda w Rzeszowie i zaznaczał, że przy ostatecznym wyborze decydują detale. – Wszyscy finaliści to wspaniałe firmy – podkreślił Prezydent.

Nagrody wręczono w pięciu kategoriach głównych oraz dwóch kategoriach specjalnych.

Laureaci XIX edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP:

  • Lider MŚP- FIRMA MEBLOWA NAWROCKI
  • Narodowy Sukces - SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA „MLEKPOL”
  • Międzynarodowy Sukces - KGHM Polska Miedź SA
  • Odpowiedzialny Biznes - PKN ORLEN SA
  • Firma Rodzinna - AMZ-KUTNO SA
  • Badania+Rozwój - INSTYTUT BIOCYBERNETYKI I INŻYNIERII BIOMEDYCZNEJ IM. MACIEJA NAŁĘCZA PAN
  • STARTUP_PL - SUNROOF TECHNOLOGY Sp. z o.o.

Nagrodę  Indywidualną zdobył  Sergiusz Martyniuk, Prezes Rady Właścicieli Pronaru Sergiusz Martyniuk, a Nagrodę Specjalną - Prezes Narodowego Banku Polskiego prof. Adam Glapiński.

 

Grupa ORLEN jest jedną z największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej pod względem przychodów ze sprzedaży, działającą w branży paliwowo-energetycznej. Prowadzi szeroką działalność związaną ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Jest największym sponsorem polskiego sportu i aktywnym mecenasem polskiej kultury. Za pośrednictwem swojej korporacyjnej fundacji pomaga chorym i potrzebującym, wspiera lokalne społeczności poprzez programy grantowe, przyznaje stypendia zdolnej młodzieży, pomaga podopiecznym Rodzinnych Domów Dziecka, prowadzi program wsparcia dla jednostek straży pożarnej. Jako pierwszy koncern paliwowy w regionie zadeklarował osiągnięcie neutralności emisyjnej do 2050 roku. W ciągu najbliższej dekady przeznaczy około 30 mld zł na inwestycje zrównoważonego rozwoju.

BETAMED to firma założona 20 lat temu przez Panią Beatę Drzazgę. Świadczy usługi opieki długoterminowej w domu pacjenta oraz w Centrum Medycznym w Chorzowie. Zatrudnia ponad 3100 osób. Posiada 91 filii w 11 województwach. Opiekuje się 6000 pacjentów, w tym osobami pod respiratorem. Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów i bazując na swoim doświadczeniu w opiece domowej, firma stworzyła Centrum Medyczne w Chorzowie - nowoczesne miejsce, w którym oferuje kompleksową opiekę medyczną od juniora do seniora.

Żródło Prezydent.pl

 

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.