FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Fot. Fundacja „POROZUMIENIE BEZ BARIER’’
Fot. Fundacja „POROZUMIENIE BEZ BARIER’’

„PROJEKT RELOKACJA” – Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej poszukuje wolontariuszy

15 marca 2022

Polska stała się bezpieczną przystanią dla setek tysięcy uchodźców z Ukrainy, uciekających przed agresją Federacji Rosyjskiej. Kolejne setki tysięcy, a być może i miliony uchodźców mogą pojawić się w Polsce w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy. Z tego powodu Fundacja Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier” we współpracy z międzynarodową organizacją Global Empowerment Mission przygotowała międzynarodowy projekt humanitarny „PROJECT RELOCATION”.

Celem projektu jest wsparcie w realokacji uchodźców z miejsc tymczasowego pobytu - stadionów, hal sportowych, dworców, szkół - do ludzi i rodzin w całej Polsce i Europie, oferujących bezpieczne schronienie we własnych domach i mieszkaniach.  - Nie chcemy tworzyć obozów dla uchodźców w Polsce. Pragniemy, aby każdy z nich znalazł schronienie wśród nas, mieszkańców całej Unii Europejskiej - czytamy na stronie internetowej Fundacji.

Organizatorzy akcji pilnie poszukują i zapraszają do współpracy wolontariuszy ze znajomością języka ukraińskiego i/lub rosyjskiego oraz angielskiego lub polskiego. Mile widziani są Ukraińcy przebywający obecnie w Polsce, niezależnie od miasta pobytu.

Fundacja oferuje udział w międzynarodowym projekcie humanitarnym, wynagrodzenie wolontariackie i możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowej działalności pozarządowej.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: volunteers@fpbb.pl.

Jak jeszcze można pomóc? Fundacja apeluje o rozpowszechnienie informacji o projekcie i pomoc w dotarciu do wolontariuszy.

Informacje o projekcie w trzech językach (po polsku, ukraińsku i angielsku) znajdują się na stronie Fundacji Pani Prezydentowej Porozumienie bez Barier. 

Źródło: Materiały prasowe Fundacji „POROZUMIENIE BEZ BARIER’’

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.