FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Fot. https://www.gov.pl/web/cskmswia/operacja-guza-serca-za-pomoca-robota-davinci
Fot. https://www.gov.pl/web/cskmswia/operacja-guza-serca-za-pomoca-robota-davinci

Pierwsza w Polsce operacja usunięcia guza serca za pomocą robota da Vinci

12 sierpnia 2021

09.08.2021 r. to przełomowy dzień dla polskiej kardiochirurgii. W Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA, prof. dr hab. n. med. Piotr Suwalski wraz Zespołem przeprowadził operację usunięcia guza serca i zaszycia ubytku w przegrodzie serca za pomocą robota da Vinci. To pierwsza taka operacja w Polsce.

Informacja o operacji została opublikowana w czwartek 12 sierpnia na facebookowym fanpage'u Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA. Wśród komentarzy pod postem, oprócz licznych gratulacji i wyrazów uznania, pojawił się wpis Roberta G., męża operowanej pacjentki: Dziękuję za uratowanie życia Mojej żony <3 - napisał wdzięczny mężczyzna. 

Zespół Profesora Suwalskiego od lat specjalizuje się w kardiochirurgii małoinwazyjnej. W 2013 roku Centralny Szpital Kliniczny MSWiA został laureatem XXIII edycji konkursu „Teraz Polska” za leczenie kardiochirurgiczne przy wykorzystaniu technik małoinwazyjnych przeprowadzane w Klinice Kardiochirurgii CSK MSWiA.

- W 2013 roku byliśmy niezwykle szczęśliwi przez fakt uhonorowania naszego projektu kardiochirurgii małoinwazyjnej Godłem „Teraz Polska”. Potraktowaliśmy to jako dalsze wyzwanie i inspirację do rozwoju. W tej chwili w naszej klinice np. w zakresie zastawek serca prawie 100 procent operacji wykonujemy za pomocą technik małoinwazyjnych. Dzięki technologii poszliśmy o krok dalej. Zastosowanie robota w kardiochirurgii spowodowało, że w dobie pandemii koronawirusa mogliśmy się zająć pacjentami kadriologicznymi, gdyż operacje robotyczne nie wymagały intensywnej terapii i respiratorów, które były zajęte przez pacjentów chorujących na covidowe zapalenie płuc. Dzięki robotom przekonaliśmy się, że nawet po dużej skomplikowanej operacji pacjent opuści szpital w ciągu dwóch dni, a po tygodniu może wrócić do pracy.  Dzięki rozwojowi internetu i technologii 5G marzenia o operacjach na odległość stają się rzeczywistością. Ważna jest nie tylko długość życia, ale przede wszystkim jego jakość. O tę jakość, a nie o przeżycie za wszelką cenę często pytają kardiochirurgów pacjenci. - podkreśla prof. Piotr Suwalski.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z PROF. PIOTREM SUWALSKIM, KTÓREGO UDZIELIŁ MAGAZYNOWI „TERAZ POLSKA”

Źródło: FB CSK MSWiA

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.