FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Poznań: „Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu”

Poznań: „Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu”

23 maja 2014

Multimedialna wystawa zagości od 26 maja na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i potrwa do 1 czerwca.

Wystawa poświęcona jest prof. Janowi Czochralskiemu, jego dorobkowi naukowemu, który miał ogromny wpływ na rozwój elektroniki, a także liczącym się w świecie osiągnięciom polskiej nauki w dziedzinie wytwarzania nowych materiałów. Tematyka wystawy porusza także kwestię grafenu, który wzbudza nadzieje na bardzo szerokie i nieoczekiwane zastosowania. 

Centralną postacią wystawy będzie pracownik odgrywający rolę Jana Czochralskiego, który wraz ze studentami przybliży tajniki krystalografii. Naukowiec przy swoim biurku będzie wyciągał monokryształ cyny, natomiast studenci przy ponad 20 stanowiskach będą prezentować eksperymenty. Postarają się odpowiedzieć na pytania m.in.: czym jest Metoda Czochralskiego i jaki miała wpływ na rozwój elektroniki? Jakie istnieją rodzaje kryształów i jak można je tworzyć? Z czego zbudowany jest mikroprocesor? Jaki polski kryształ wędruje po Marsie? Czy kryształ może być ciekły?

Na te i na wiele innych pytań odpowiedź znaleźli już studenci w Warszawie, Katowicach, Kielcach i Krakowie. W tych miastach wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Licznie odwiedzali ją uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. 

Oficjalne otwarcie wystawy z udziałem władz miasta, uczelni oraz mediów odbędzie się 26 maja o godz. 12:00 na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Wystawa jest bezpłatna i dostępna dla szerokiej publiczności. Jej ekspozycja będzie miała miejsce od dnia inauguracji do 1 czerwca na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przy ul. Umultowskiej 85 w Poznaniu. Godziny otwarcia: 10.00 - 16.00.

W dn. 1 czerwca o godz. 12.00 odbędzie się konkurs. Do wygrania nagroda główna – zestaw słuchawkowy bluetooth ufundowany przez operatora sieci Plus, pendrive’y 4 GB, kubki oraz parasol z logiem UAM.

Więcej informacji na stronie: www.czochralskipw.pl


 

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.