FUNDACJA TERAZ POLSKA

Ruszają Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników. Eliminacje odbędą się w czerwcu

Fot. X Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników
środa, 24 marca 2021

Pandemia koronawirusa sprawiła, że X Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników nie mogą przebiegać w tradycyjnej formie. Jednak ich organizatorzy nie składają broni, a wydarzenie będzie miało jeszcze większy rozmach niż w roku ubiegłym, kiedy po raz pierwszy przeniosło się do wirtualnej rzeczywistości. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy będą rywalizować w sześciu kategoriach: Młody Mechanik, Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, Elektromobilni, Młody Lakiernik, Mechanik Zawodowy oraz Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych – ta ostania kategoria pojawia się na Mistrzostwach po raz pierwszy.

Organizatorom Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników przyświeca hasło „Wiedza odporna na koronawirusa”.  - Nie poddajemy się. Nasza misja to rozwój, edukacja, praca, technologia. Razem z licznymi partnerami Mistrzostw zadbamy o to, by mimo sytuacji spowodowanej pandemią, jak co roku dostarczyć młodym ludziom solidną dawkę wiedzy - mówi Adrian Dekowski, Prezes V8 Team, organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Eliminacje do X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się w czerwcu. W studiu Grupy MTP w Poznaniu spotka się online kilka tysięcy uczestników, którzy rozwiązując testy będą ubiegać się o udział w Mistrzostwach. Podobnie będzie podczas wrześniowych finałów. Tysiące widzów, finaliści, organizatorzy i partnerzy, a także zaproszeni goście spotkają się w jednym miejscu, połączeni w wirtualnym świecie. W zależności od rozwoju epidemii finały Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się online bądź w trybie hybrydowym.

Podobnie jak w poprzedniej edycji, także w tym roku uczestnicy Mistrzostw będą rywalizować o tzw. zieloną kartę, gwarantującą udział w finale bez względu na wynik testu eliminacyjnego. Taka możliwość pojawi się w ramach „Akcji Filtracji”, prowadzonej przez markę FILTRON, partnera Mistrzostw. Tym razem nie tylko młodzi mechanicy, ale również mechanicy zawodowi sprawdzą swoją wiedzę dotyczącą filtrów dzięki szkoleniom Akademii FILTRON oraz Akademii Młodego Mechanika.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników od kilku lat wpisują się w nowoczesne trendy motoryzacji. Elektromobilni, jedna z kategorii Mistrzostw, to odpowiedź na potrzebę edukacji w obszarze elektromobilności. - Budowanie świadomości młodych ludzi w obszarze elektromobilności, wsparcie młodych ludzi i motywacja do zdobywania wiedzy to zagadnienia, nad którymi będziemy wspólnie pracować. Dzięki współpracy z PSPA, akcją elektromobilni.pl oraz TÜV SÜD Polska, Stowarzyszeniem Elektryków Polskich (SEP) i Politechniką Rzeszowską rozpoczynamy zupełnie nowy rozdział Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Wyposażymy młodych ludzi nie tylko w wiedzę z zakresu elektromobilności. Razem z Instytutem Badań Edukacyjnych tworzymy także nowy zawód – mechanik pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Zasilimy rynek pracy certyfikowanymi mechanikami uprawnionymi do obsługi tego typu pojazdów. Odpowiadamy na zapotrzebowanie uczniów i pracodawców – mówi Adrian Dekowski.

Pierwsza transmisja z Garażu Dudy skierowana do uczestników Mistrzostw odbędzie się już w kwietniu. Wówczas organizatorzy wydarzenia, razem z ich ambasadorem Grzegorzem Dudą, wielokrotnym mistrzem w rajdach oraz gospodarzem programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo, przekażą wszystkie szczegóły dotyczące przebiegu X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. - Motywujemy, zachęcamy, dzielimy się pozytywną energią. To już kolejna edycja Mistrzostw, podczas której spotkamy się z tysiącem uczniów, ich opiekunów, partnerów wydarzenia, by obserwować zmagania młodych mechaników, ich niezwykłe zaangażowanie, pasję i miłość do zawodu mechanika samochodowego - mówi Grzegorz Duda.

Tegoroczna edycja Mistrzostw wkracza w nowy wymiar. To już nie tylko wydarzenie, ale instytucja działająca na styku biznesu i edukacji. Organizatorzy Mistrzostw wraz z partnerami wydarzenia, instytucjami rządowymi i organizacjami branżowymi przez cały rok zadbają o kształcenie młodzieży. Za pośrednictwem Akademii Młodego Mechanika (www.akademiamłodegomechanika.pl) uczestnicy Mistrzostw otrzymają wskazówki jak przygotować się do finałów i na jakie obszary warto zwrócić uwagę. Już po finałach przez cały rok, będą mieli możliwość kształcenia się i zdobywania wiedzy. W tym roku zmienia się także formuła nagradzania zwycięzców. Nagrody rzeczowe będę tylko dodatkiem do praktycznych szkoleń i wydarzeń edukacyjnych, w których wezmą udział najlepsi z najlepszych.

- Wszystko to nie byłoby możliwe bez ogromnego zaangażowania partnerów Mistrzostw w ich dotychczasowe edycje. „Dziękujemy wszystkim partnerom, którzy do tej pory angażowali się w organizację Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, wspierali nas przez te wszystkie lata swoją fachową wiedzą i profesjonalnym zapleczem technicznym, życzliwością, motywowali do działania - podsumowuje Adrian Dekowski.

Zapisy do Mistrzostw Mechaników na platformie https://akademiamlodegomechanika.pl

Harmonogram Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników:

  • Koniec marca – rejestracja uczestników
  • Początek kwietnia – pierwsza transmisja z Garażu Dudy
  • 18-19 czerwca – eliminacje online
  • Wrzesień – finały online bądź w formie hybrydowej

 

Partnerami Mistrzostw są m.in.: FILTRON, febi bilstein, Chabin, Yanosik, Yanosik Warsztaty, LOCO, LCO, PACTT, Politechnika Rzeszowska, Wojskowa Akademia Techniczna oraz Uniwersytet Techniczno – Przyrodniczy w Bydgoszczy

Patroni honorowi: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, NCBR, PARP, ARiMR, KRUS, KOWR, Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP), akcja elektromobilni.pl, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Kierunkowskaz, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, TÜV SÜD Polska

Patron medialny: TVP1

Organizatorzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników: Międzynarodowe Targi Poznańskie, V8 Team oraz Fundacja Cooperatio

Szczegółowe informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie można znaleźć na stronie https://mistrzostwamechanikow.pl/ oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow.

Źródło: Materiały prasowe X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter
Czytaj także

ZAMÓW NEWSLETTER:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.