FUNDACJA TERAZ POLSKA

Rzecz nie o pierogach, ale o …karpiu

niedziela, 20 grudnia 2020

Nie śmiemy pouczać jak robi się pierogi, gdyż w każdym polskim domu jest sekretny przepis, przekazywany z pokolenia na pokolenie. Oczywiście każdy z nas pamięta z dzieciństwa najlepsze pierogi, które lepiła babcia lub ciocia. Ale w obecnych czasach coraz częściej w domowych kuchniach z werwą poruszają się panowie, zupełnie jakby prowadzili własne restauracje.

Podczas internetowej Wigilii „Teraz Polska” tajniki swojej kuchni odsłonił szef Tomasz Królikowski, który pokazał jak można przygotować karpia w stylu azjatyckim, z warzywnym makaronem.

Tomasz Królikowski swoją przygodę  kulinarną rozpoczął ponad 20 lat temu w Mediolanie. W Polsce pracował w Vilii Toscania  w Wielkopolsce - jednej z najlepszych włoskich restauracji. Doświadczenie szefa kuchni zdobywał w londyńskim City oraz w West End. Po powrocie do Polski w 2013 r. prowadził Bistro Słony oraz  Kuchnię Otwartą w Royal Wilanów. Prowadzi warsztaty kulinarne, ucząc od podstaw teorii i praktyki. Jest gospodarzem kuchni w programie TVP2 „Pytanie na śniadanie”.

POBIERZ przepis na  bulion z karpia w stylu azjatyckim i warzywnym makaronem

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter
Czytaj także

ZAMÓW NEWSLETTER:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.