FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Fot. Kamil Broszko / Teraz Polska
Fot. Kamil Broszko / Teraz Polska

Sportowi Promotorzy Polski

28 października 2022

Krzysztof Przybył: Sportowe sukcesy polskich zawodników mają podwójny efekt, jeśli chodzi o budowę pozytywnego wizerunki Polski na świecie. Oczywiste jest, że rozsławiają biało-czerwony sport wśród kibiców na wszystkich kontynentach. Niezmiernie ważne jest jednak to, że widząc naszych sportowców na podium, zapominamy o polskich kompleksach, o tym, że „nie da się”, czujemy nie tylko dumę, ale i wiarę we własne siły. Ten zastrzyk optymizmu i zachęta do osiągania ambitnych celów jest nam potrzebny zwłaszcza dziś, w erze kryzysów i zagrożeń. Kilka dni temu, 25 października, dwaj wybitni sportowcy odebrali statuetki „Promotor Polski”.

Uroczystości w warszawskim Muzeum Sportu i Turystyki towarzyszyło spotkanie Klubu „Teraz Polska Sportowa”, podczas którego przedstawiciele sportu, świata biznesu i eksperci dyskutowali tym razem o wpływie wielkich wydarzeń sportowych na rozwój dyscypliny, promocję miasta, regionu a wreszcie kraju.  Prowadzący debatę Robert Korzeniowski w podsumowaniu stwierdził, że imprezy sportowe zawsze podnoszą poziom cywilizacyjny gospodarza, integrują społeczeństwo, ale też wiążą się z pewnym dziedzictwem jakie po nich pozostaje. Nawiązywaliśmy   do Euro 2012 (Marcin Herra) i do zmian jakie nastąpiły w kraju po tej wielkiej imprezie. Przed nami organizacja Igrzysk Europejskich w Krakowie i Małopolsce w 2023 roku (Marcin Nowak). Jest to obecnie największe wyzwanie w wymiarze organizacyjnym, sportowym, ale też promocyjnym dla Polski.

A kim są dwaj sportowi Promotorzy Polski? To Sebastian Świderski i Wojciech Nowicki. Siatkarz i lekkoatleta. Medaliści igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata. Dwaj zawodnicy, których osiągnięcia mogą stanowić inspirację.

Nazwisko Sebastiana Świderskiego kojarzą wszyscy fani piłki siatkowej. To srebrny medalista igrzysk olimpijskich z 2006 roku. W polskiej reprezentacji rozegrał 322 spotkania, a z drużyną Mostostalu Kędzierzyn-Koźle trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Polski. Grał także w klubach włoskich – z Perugią Voley zdobył wicemistrzostwo tego kraju, a z Lube Banca Macerata Puchar i Superpuchar Włoch. Po zakończeniu kariery był trenerem i prezesem klubu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Od 2021 roku stoi na czele Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Lekkoatleta Wojciech Nowicki na olimpiadzie w Tokio 2020 zdobył złoty model w rzucie młotem, ustanawiając życiowy rekord (82,52 m), zaś na igrzyskach w Rio de Janeiro – brązowy. W lipcu tego roku podczas 18. Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce w Eugene wywalczył wicemistrzostwo świata (81,03 m); warto odnotować, że pierwszą lokatę zdobył również Polak, Paweł Fajdek. Nowicki jest również dwukrotny mistrzem Europy (Berlin 2018, Monachium 2022).  - To wyróżnienie zachęca do dalszej pracy i utwierdza w przekonaniu, że warto ponosić jej trud. Jestem bardzo z tego dumny, że mogę na arenie międzynarodowej promować nasz kraj, zdobywać dla niego laury i będę się starał robić to  jak najdłużej.  – powiedział Wojciech Nowicki odbierając statuetkę.

Jak podkreślił prowadzący uroczystość dyrektor Konkursu „Teraz Polska” Michał Lipiński – wizerunek Polski to przede wszystkim ludzie. Ich sukcesy, zasłużona renoma, ale i kreatywność, która pozwala na konstruowanie nowych narracji o Marce Polska. Takich, które zainteresują młode pokolenia. Promotorów Polski, rodaków aktywnych w kraju i za granicą, jest wielu – trzeba tylko umieć ich dostrzec. Co też, jako Fundacja „Teraz Polska”, z wielką przyjemnością czynimy. 

Źródło: Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Natemat.pl

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.