FUNDACJA TERAZ POLSKA

Wrześniowy Klub „Teraz Polska”, czyli moc atrakcji dla ducha i ciała

Fot. Kamil Broszko/Broszko.com
poniedziałek, 23 września 2019

20 września w Warszawskim Domu Technika odbył się Klub „Teraz Polska”. Ogłoszono inaugurację 30. edycji Konkursu „Teraz Polska”, dyskutowano o innowacyjności, zaprezentowano wyniki najnowszych badań konsumenckich, a zwieńczeniem wydarzenia był spektakl teatralny i wystawny bankiet.

Klub „Teraz Polska” to ekskluzywne wydarzenie, które zajmuje stałe miejsce na liście najważniejszych atrakcji stolicy. Jest spotkaniem środowiska przedsiębiorców, ale goszczą na nim również ludzie kultury, przedstawiciele mediów, dyplomaci, akademicy i sportowcy. Celem Klubu jest krzewienie najważniejszych idei związanych z Konkursem i Godłem „Teraz Polska”, a także celebrowanie rozmaitych okoliczności wynikających z bieżącej aktywności Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Wrześniowy Klub „Teraz Polska” obfitował w atrakcje. Spotkanie otworzył prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego Krzysztof Przybył. Oficjalnie ogłosił on inaugurację 30. edycji Konkursu „Teraz Polska”.

– Godło zachęca, aby dołożyć wszelkich możliwych starań i tworzyć dobra wysokiej jakości, efektywne i kreatywne. Promuje wartość wygrywania połączonego z równoczesnym przysparzaniem korzyści innym. Ale także, co jest niezmiernie ważne, podkreśla rolę odpowiedzialności za podejmowane działania, również w kontekście wpływu na otoczenie społeczne czy środowisko naturalne – mówi Krzysztof Przybył. – W rozumieniu konsumentów Godło „Teraz Polska” jest czymś trwałym, elementem świadomości. Buduje zaufanie do poszczególnych produktów wybranych w Konkursie, ale także do całej krajowej gospodarki. I również dlatego Godło „Teraz Polska” ma do odegrania ogromną rolę. Chciałbym – i sądzę, że nie jestem w tym odosobniony – żeby kluczową rolę w przyszłości naszego kraju odegrało to, co przede wszystkim zawiera się w znaczeniu Godła „Teraz Polska”, czyli jakość i zaufanie – dodaje prezes Przybył.

Niezwykle emocjonującym fragmentem spotkania było ogłoszenie ostatnich wyników badań konsumenckich przeprowadzonych przez ASM na zlecenie Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego. Ustalenia badaczy oraz ciekawe refleksje i wnioski przedstawił Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”. Obszerny raport jego autorstwa można przeczytać na stronie Magazynterazpolska.pl

 

W kolejnej części wydarzenia odbyła się debata pt. „Innowacyjność kołem zamachowym rozwoju Polski”. W roli panelistów wystąpili dr Patryk Dziurski (SGH), Bogusława Skowroński (MIT Enterprise Forum Poland) oraz laureaci Godła „Teraz Polska” – prof. Piotr Skarżyński (Medincus) i prof. Anna Wójcicka (Warsaw Genomics). Debatę poprowadził Radek Brzózka, dziennikarz i prezenter TVP, popularyzator nauki. Debatujący podpowiadali, jakie warunki powinny zostać spełnione do dalszego rozwoju innowacyjności oraz w jaki sposób uwarunkowania społeczno-kulturowe wpływają na rozwój innowacji. Bogusława Skowroński stwierdziła, że w warunkach polskich powinno się bardziej dbać o globalną ochronę patentową powstających w kraju wynalazków. Z kolei Patryk Dziurski zauważył, że wbrew pozorom najważniejszą cechą ekosystemu innowacyjnego nie jest wysokość nakładów na badania i rozwój. To tylko dwie z licznych ciekawych tez debaty, której zapis w formie transkrypcji, a także podcastu opublikujemy niebawem na stronie Terazpolska.pl.

Po debacie na scenie wystąpili bohaterowie wieczoru – przedstawiciele firm przedłużających prawo do posługiwania się Godłem „Teraz Polska”. W uroczystej oprawie wręczono certyfikaty potwierdzające prawo do posługiwania się tym wyjątkowym znakiem. W załączniku lista firm uprawnionych do oznaczenia swoich produktów Godłem „Teraz Polska”.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na strawę – dla ducha, a następnie dla ciała. Najpierw na scenie wystąpił Krakowski Teatr Komedia. W inscenizacji „Bracia Polacy” spotkały się wątki dotyczące narodowych przywar, losów rodzinnych i braterskich uczuć na tle polskiej historii i obecnych przemian społecznych oraz kulturowych. W brawurowej inscenizacji tekstu Jana Jakuba Należytego, wyreżyserowanej przez Jana Korwina-Kochanowskiego, wystąpili: Natalia Pietrasz, Maciej Luśnia, Marek Wolny, Jan Mancewicz, Jan Korwin- Kochanowski. Po spektaklu publiczność trzykrotnie oklaskami wywoływała aktorów na scenę, a następnie przyszedł czas na wykwintny bankiet, podczas którego rozkosze dla podniebienia serwowała restauracja Awangarda. Następne spotkanie Klubu „Teraz Polska” planowane jest na grudzień.

Zobacz galerię

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter
Czytaj także

ZAMÓW NEWSLETTER:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.