FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Fot. www.zabka.pl
Fot. www.zabka.pl

Żabka Polska opłaci wynajem mieszkań dla rodzin pracowników i franczyzobiorców z Ukrainy

2 marca 2022

Żabka Polska sfinansuje wynajem mieszkań dla pracowników, współpracowników oraz franczyzobiorców, którzy ściągają rodziny do Polski i zorganizuje transport z granicy do miejsc pobytowych. Z półek sklepowych sieci znikną produkty z Rosji i Białorusi.

- W pełni solidaryzujemy się ze społecznością ukraińską. Wielu obywateli Ukrainy to nasi pracownicy, franczyzobiorcy lub ich współpracownicy, dlatego niezwłocznie zadeklarowaliśmy gotowość do udzielenia niezbędnej pomocy. Podejmujemy działania, które mają na celu zapewnienie wsparcia osobom osobiście dotkniętym przez te wydarzenia - czytamy w komunikacie prasowym.

Żabka zaangażowała się również w inne działania pomocowe. We współpracy z Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim, Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą i Polskim Czerwonym Krzyżem przekazała 150 ton żywności oraz niezbędnych artykułów higienicznych. Dary rzeczowe trafiły m.in. do punktu sztabu kryzysowego podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Korczowej, przejścia granicznego Hrebenne-Rawa Ruska, Dołhobyczów-Uhryniw, Zosin i Dorohusk, a także na dworce PKP w Przemyślu i Warszawie. Firma przekazała również środki finansowe na wsparcie Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Franczyzobiorcy z Przemyśla, Hrubieszowa, Oleszyc, Ustrzyk Dolnych i Tomaszowa Lubelskiego rozdają w sklepach ciepłe napoje i przekąski. W pozostałych miastach organizują zbiórki oraz dostarczają towar własnymi autami na granicę.

- W związku z obecną sytuacją, instrumenty ekonomiczne stają się dla społeczności międzynarodowej kluczowym środkiem dla przeciwstawienia się rosyjskiej agresji na Ukrainę. Mając tę świadomość, podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu zamówień produktów pochodzących z obszaru Federacji Rosyjskiej i Białorusi. W konsekwencji będzie wycofywana także komunikacja marketingowa związana z tymi produktami – poinformowała Żabka Polska.

W ramach Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji Żabka Polska podjęła działania w sprawie wprowadzenia ułatwień w zakresie pozwoleń na pracę dla obywateli Ukrainy oraz ich zamieszkania w Polsce. Sieć uruchomiła także specjalną infolinię z pomocą prawną i psychologiczną dla ukraińskich pracowników, współpracowników, franczyzobiorców i ich rodzin.

Źrodło: Biuro Prasowe Żabka Polska

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.