FUNDACJA

Koronawirus. Zgłaszajcie się! Połączymy potrzebujących z producentami. Umiemy to robić! #terazpomoc

środa, 25 marca 2020

Nie ma dziś recepty jak poradzić sobie z epidemią koronawirusa (choroby COVID-19 wywoływanej przez SARS-Cov2), ale są konkretne potrzeby. Niektórym można zaradzić.

Jedną z najpilniej zgłaszanych potrzeb, w dobie obecnej epidemii koronawirusa, są środki ochrony osobistej dla przedstawicieli służby zdrowia. Z racji globalnego charakteru zagrożenia i ogólnoświatowych powiązań gospodarczych okazało się, że konkurencyjność weszła na zupełnie nowy poziom, i w wyniku transakcji międzynarodowych w całej Polsce bywają niedostępne niezbędne środki ochrony, jak maski, kombinezony, rękawiczki, przyłbice.


Jak radzić sobie z takimi niedoborami? Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego (organizator Konkursu „Teraz Polska”) – mając na uwadze swoje trzydziestoletnie doświadczenie w promowaniu polskich produktów i firm, może odpowiedzieć jedno – zdajmy się na naszych przedsiębiorców, kreatywnych, elastycznych, przyzwyczajonych do działania w trudnych warunkach. Od 30 lat podkreślamy, że w polskiej przedsiębiorczości drzemie niezwykły potencjał i należy ją dostrzegać, wspierać i nadać jej odpowiednią rangę w dyskursie publicznym. A jak może ona odpowiadać na obecne trudności związane z epidemią?

Wczoraj umieściliśmy wpis o Łukaszu Więcku, który na co dzień prowadzi drukarnię 3D w Zielonej Górze. Po znalezieniu w sieci gotowego projektu przyłbicy, rozpoczął produkcję na ośmiu drukarkach, jakie posiada. Skromny człowiek, Łukasz Więcek w ciągu jednego dnia zaopatrzył Szpital w Zielonej Górze oraz WSPR Zielona Góra w niesamowicie istotny w ochronie osobistej sprzęt. Za nim poszli inni właściciele drukarek 3D i w jeden dzień powstała sieć drukarni regionalnych. Dziś o pomoc w pozyskaniu przyłbic zwrócił się do nas Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie, któremu przekazaliśmy niezbędne namiary. Połączyliśmy ważne potrzeby społeczne z polskim biznesem i wierzymy, że dzięki temu personel medyczny, który pełni dziś historyczną misję, będzie dzięki temu bezpieczniejszy. Jesteśmy gotowi robić to dalej – odnajdować możliwości walki z koronawirusem przy wykorzystaniu potencjału polskich przedsiębiorstw. Prosimy o informacje nt. Państwa potrzeb i możliwości.

E-mail: terazpomoc@terazpolska.pl

FB: Facebook.com/terazpolska

 

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego - organizator Konkursu „Teraz Polska” - włącza się w akcję promowania przedsiębiorstw działających na polskim rynku, które podejmują niestandardowe inicjatywy będące odpowiedzią na epidemię koronawirusa. Równocześnie chcemy być rzecznikiem firm, które z racji zawirowań  społecznych i gospodarczych potrzebują obecnie szczególnego wsparcia. Będziemy zabierać głos w ich sprawie i współpracować w poszukiwaniu rozwiązań pozwalających wyjść z kryzysu. #terazpomoc

 

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter