
82. Tour de Pologne jedzie z Godłem „Teraz Polska”
W poniedziałek 4 sierpnia rozpocznie się 82. Tour de Pologne UCI WorldTour, który wystartuje spod Hali Stulecia we Wrocławiu, a zakończy się w niedzielę 10 sierpnia pod Kopalnią Soli „Wieliczka”. Na rywalizację zaprasza dyrektor generalny wyścigu Czesław Lang oraz prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego„Teraz Polska” Krzysztof Przybył.
Tak szykowaliśmy ten wyścig, żeby każdy miał coś dla siebie – mówi Czesław Lang. - Sprinterzy będą mieli pierwszy dzień i etap z Wrocławia do Legnicy, później mamy etapy przypominające wyścigi klasyczne, w Karpaczu, Wałbrzychu, Rybniku i Cieszynie i jestem przekonany, że każdy z nich zakończy się wielkim widowiskiem. Kolejnego dnia jedziemy z Katowic do Zakopanego, później doskonale znana runda w Bukowinie Tatrzańskiej i BUKOVINA Resort, a wszystko zakończy jazda na czas pod Kopalnią Soli „Wieliczka”. Na pewno 82. Tour de Pologne UCI WorldTour zapamiętamy jako wyścig pełen emocji, pięknej walki, w którym wystartują nasi sztandarowi zawodnicy — Michał Kwiatkowski i Rafał Majka — oraz świetni zagraniczni kolarze.
Tour de Pologne jest częścią UCI WorldTour, co jest niewątpliwym osiągnieciem, bo tylko 9 państw ma wyścig etapowy tej rangi. W 2012 roku wyścig został wyróżniony Godłem „Teraz Polska” w uznaniu za szczególnie wysoki wkład w promocję naszego kraju – mówi Krzysztof Przybył. – Cieszy nas coroczna, owocna współpraca z Czesławem Langiem w tym zakresie. Dostrzegamy także jego wysiłki na rzecz promocji kolarstwa wśród młodzieży i amatorów, o czym świadczy choćby Tour de Pologne Junior czy Memoriał Ryszarda Szurkowskiego. Wszystkim kibicom życzymy niezapomnianych emocji. Do zobaczenia na trasie!