FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
fot. Kamil Broszko/Teraz Polska
fot. Kamil Broszko/Teraz Polska

Znaczenie nowych technologii w transformacji energetycznej Polski

24 czerwca 2022

Jaka jest kondycja polskiej energetyki? Jaka rolę odegrają nowe technologie w transformacji energetycznej? Co możemy wspólnie osiągnąć w grupie krajów Inicjatywy Trójmorza? Na te i inne pytania odpowiadali eksperci podczas debaty zorganizowanej przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego na Kongresie 590.

W dniach 22-23 czerwca br. w Nadarzynie k. Warszawy odbyła się 7. edycja Kongresu 590 pod hasłem „Łączymy wszystkich”.  W ramach tego wydarzenia Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” zorganizowała debatę „Znaczenie nowych technologii w transformacji energetycznej Polski”.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z WYDARZENIA

- Po pandemicznym wyhamowaniu w 2020, rok 2021 był kolejnym z rzędu, w którym karty rozdawały wydarzenia niespodziewane i który odbiegał od wcześniejszych lat stabilizacji. Przeżywaliśmy w Europie kryzys energetyczny, gwałtowne skoki cen gazu i kosztów emisji CO2. Wojenna rzeczywistość roku 2022 to jeszcze większa niepewność i rozchwianie rynków, a bezpieczeństwo energetyczne oraz niezależność od importowanych surowców stają się najważniejszymi tematami. Dalej dryfujemy w modernizacji energetyki – to cytat z raportu Forum Energii „Transformacja energetyczna w Polsce”, którym moderator dr Jarosław Górski z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, rozpoczął debatę.

Prelegenci prowadzili dyskusję w trzech obszarach - od diagnozy kondycji polskiej energetyki, przez wyzwania i szanse transformacji energetycznej, analizę Krajowego Planu Odbudowy, po konkretne scenariusze działania ze szczególnym uwzględnieniem współpracy z krajami Trójmorza.

Eksperci debatowali w składzie:

- Mariusz Iskierski, wiceprezes PGE Energia Odnawialna,

- Tomoho Umeda, założyciel Hynfra i Hynfra Energy Storage,

- Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy, laureat Godła „Teraz Polska”,

- Grzegorz Wiśniewski, prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z WYDARZENIA

 

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.