FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Fot. Teraz Polska
Fot. Teraz Polska

Andrzej Tretyn i Krzysztof Herdzin z prestiżowym tytułem. Fundacja „Teraz Polska” wyróżniła Promotorów Polski w Toruniu

16 września 2020

Podczas Welconomy Forum w Toruniu nagrodzono Promotorów Polski z Kujaw i Pomorza, których osiągnięcia budują wizerunek naszej marki narodowej. Symboliczne statuetki odebrali prof. Andrzej Tretyn i Krzysztof Herdzin. Wyróżniono także Grzegorza Borka i Aleksandra Wasilewskiego.

Uroczystość przyznania tytułów Promotora Polski odbyła się w Dworze Artusa. Symboliczne statuetki wręczyli: prof. Jerzy Buzek, były premier, europoseł; prof. Michał Kleiber, były prezes PAN, przewodniczący Kapituły Konkursu „Teraz Polska”; dr Jacek Janiszewski, organizator Forum Welconomy oraz Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Konkurs „Teraz Polska” jest oczywiście sztandarowym przedsięwzięciem Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego. Nie jest jednak przedsięwzięciem jedynym. Przez wiele lat organizowaliśmy konkurs na najciekawsze prace magisterskie dotyczące promocji Polski. Jesteśmy, razem z Krajową Izbą Gospodarczą, dziesiąty już rok organizatorem Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”; kolejna edycja zostanie rozstrzygnięta na jesieni bieżącego roku. Wydajemy także Magazyn „Teraz Polska” i prowadzimy projekty medialne w Internecie. A w 2017 roku, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, zainicjowany został projekt „Promotor Polski” – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

– Słowa podziękowania chciałbym skierować przede wszystkim pod adresem prezesa dra Jacka Janiszewskiego, organizatora Forum Welconomy, który podchwycił naszą ideę nagradzania Promotorów Polski z regionu Kujaw i Pomorza – mówi Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”.

Celem projektu „Promotor Polski” jest wyróżnianie ludzi działających w poszczególnych regionach (lub z nich się wywodzących), którzy swoją aktywnością i swymi osiągnięciami współtworzą pozytywny wizerunek naszego kraju. To przedsiębiorcy, ale i postaci działające na niwie kultury, nauki czy sportu. Wszyscy oni dokładają swoją cegiełkę do budowy Marki Polska. Promują Polskę na świecie, a co nie mniej ważne, budują dumę z polskich osiągnięć i wiarę w polski sukces w nas samych.

REKLAMA

 

Tytuły "Promotor Polski" 2020 z regionu Kujaw i Pomorza otrzymali prof. dr hab. Andrzej Tretyn oraz Krzysztof Herdzin.

Mieszkańcom Torunia sylwetki prof. Andrzeja Tretyna przedstawiać nie trzeba. Jest profesorem nauk biologicznych, specjalistą w zakresie biologii komórki, cytofizjologii, elektrofizjologii i fotomorfogenezie roślin, a także w biotechnologii medycznej i molekularnej cytofizjologii roślin. Od wielu lat związany z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 2012–2020 był rektorem tej Uczelni. Wypromował wielu magistrów oraz doktorów. Jest autorem i współautorem ponad 200 publikacji, podręczników akademickich i monografii naukowych.

Drugim tegorocznym laureatem tytułu Promotor Polski jest dr Krzysztof Herdzin - wybitny polski pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent muzyczny, wykładowca związany z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy, autor jazzowych interpretacji utworów Fryderyka Chopina Jest autorem orkiestracji do nagrodzonej Oscarem muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Marzyciel”. Niestety, ze względu na sprawy osobiste nie mógł być obecny podczas uroczystości – tytuł zostanie mu wręczony przy okazji jednego z jego najbliższych koncertów.

Wspólnie z organizatorem Forum Welconomy Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego przyznała również wyróżnienia osobom, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju i promocji regionu kujawsko-pomorskiego. Wyróżnienia otrzymali: Grzegorz Borek, twórca Europejskiego Centrum Współpracy Młodzieży w Toruniu oraz Aleksander Wasilewski, prezes CPP Toruń-Pacific.

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.