FUNDACJA TERAZ POLSKA

Columbus Energy, Laureat Godła „Teraz Polska”, potraja obroty mimo kryzysu wywołanego pandemią

Fot. Columbus Energy
wtorek, 17 listopada 2020

Columbus Energy SA to tegoroczny Laureat Godła "Teraz Polska" i  lider rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych dla domów i firm w całej Polsce. W trzecim kwartale br. Columbus dostarczył prawie 7 tys. instalacji fotowoltaicznych, o łącznej mocy 36,5 MW. Dotychczas w całym kraju zamontowano już ponad 30 tys. instalacji od Columbusa, o łącznej mocy 175 MW. Spółka inwestuje także w Nexity -  system dostępu do sieci ładowarek pojazdów elektrycznych oraz zapewnia kompleksową usługę doboru i montażu pomp ciepła. Jest notowana na GPW, rynku NewConnect. 

Grupa Columbus w III kwartale br. osiągnęła przychód wysokości 213 mln zł, czyli o 304% więcej niż w analogicznym okresie 2019r.  W ciągu 3 kwartałów 2020r. Columbus osiągnął 468 mln zł skonsolidowanych przychodów z działalności operacyjnej, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w całym 2019r.

W tym roku Columbus dokonał kilka bardzo ważnych inwestycji, m.in. w innowacje Olgi Malinkiewicz, czyli technologię ogniw perowskitowych, które wprowadzają fotowoltaikę na zupełnie nowy poziom. Inwestuje również w farmy fotowoltaiczne, znacząco zwiększając swój udział w tym segmencie.

 

W trzecim kwartale br. zawarliśmy umowy z wieloma podmiotami w zakresie realizacji projektów farmowych – komentuje Janusz Sterna, wiceprezes zarządu Columbus Energy SA. – Obecnie wartość farm wybudowanych przez Columbus wynosi ok. 45 mln zł, kolejne projekty są w realizacji, a całość portfela mocy, jaki jest w naszym posiadaniu, to ponad  1000 MW farm, o wartości rynkowej ponad 3 mld zł. Aktywa te są jednym z ważniejszych zabezpieczeń przyszłości Grupy, dlatego nie szczędzimy środków na inwestycje w ten segment.

W tym pracowitym kwartale Columbus podjął też nowe działania, skierowane do klientów indywidualnych i biznesowych, poszerzając ofertę o nowoczesne rozwiązania energetyczne, takie jak: magazyny energii, pompy ciepła czy ładowarki do samochodów elektrycznych. Kompleksowa oferta funkcjonuje teraz w trzech wygodnych pakietach GoGreen, GoFree i GoComfort i cieszy się dużym zainteresowaniem.

Mimo światowych problemów związanych z pandemią, konsumenci zabezpieczają swoją przyszłość poprzez inwestycje w technologie, które bazują na czystej i taniej energii – twierdzi Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy SA. – Ostatnie zmiany geopolityczne i nastawienie Unii Europejskiej do megatrendu energetyki zrównoważonej dają nam pewność, że strategia, jaką podąża Grupa Columbus, będzie przynosiła coraz większe profity.

Źródło Columbus Energy

 

 

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter
Czytaj także

ZAMÓW NEWSLETTER:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.