FUNDACJA TERAZ POLSKA

Czterdziestu dziewięciu wspaniałych

Fot. Kamil Broszko/Teraz Polska
niedziela, 9 maja 2021

Krzysztof Przybył: Wiemy już wiele, ale… nie wszystko. Wszystko będziemy wiedzieć za miesiąc, 9 czerwca, kiedy to w Pałacu Prezydenckim odbędzie się gala XXXI edycji Konkursu „Teraz Polska”. Branżowe Komisje Ekspertów zdecydowały o zakwalifikowaniu do ścisłego finału konkursu 49 podmiotów. To z tego grona zostaną wyłonieni laureaci.

Na tej liście znalazły się 24 produkty, 20 usług i 5 innowacji. Wiele produktów, wiele projektów i liczne branże – tak, jak co roku. Od branży biotechnologicznej, informatycznej i OZE począwszy, poprzez medycynę i branżę budowlaną, a na bezpieczeństwie i edukacji skończywszy. Co łączy zgłoszone produkty i przedsięwzięcia? Polskie pochodzenie i wysoka jakość, potwierdzona autorytetem ekspertów. „Teraz Polska” należy bowiem do tych konkursów, w których nie tylko wszystko jest przejrzyste, ale gdzie jakość produktów i usług starannie weryfikują wybitni specjaliści. Żeby dołączyć do grona laureatów, trzeba być naprawdę dobrym.

A jednak wszyscy – cała drużyna naszej Fundacji i jej przyjaciele – chcą, by elitarne bądź co bądź grono laureatów było jak najszersze. Im więcej nagrodzonych, tym więcej potwierdzonych polskich produktów i usług o niekwestionowanej jakości. Na liście laureatów są i te polskie marki, które słyną także poza granicami naszego kraju, i te, które dopiero zdobywają serca klientów. Wielkie koncerny oraz małe firmy. Wspólnym mianownikiem jest jakość. Tutaj nie idziemy na żadne kompromisy, nagradzamy tych, którzy zyskają uznanie najpierw ekspertów, a później kapituły.

Lista nominowanych w tegorocznej edycji znajduje się na naszej stronie internetowej. Teraz wszystko w rękach Kapituły Konkursu: to jej członkowie wybiorą ostatecznie laureatów.

Zwracam uwagę, że tegoroczna edycja jest już drugą, przygotowywaną w nietypowych warunkach i w sytuacji dla wielu branż niezwykle ciężkiej. Chociaż wiele wskazuje na to, że kolejny lockdown nam nie grozi, to jednak jeszcze przez wiele tygodni będziemy musieli borykać się z obostrzeniami. Z powodu ograniczeń i w ubiegłym roku musieliśmy zrezygnować z tradycyjnej wieczornej gali w warszawskim Teatrze Wielkim, i w tym roku również takiej nie będzie. Co nie znaczy, że Konkursu nie zwieńczyła miła, prestiżowa i wzruszająca uroczystość. Rok temu laureaci jubileuszowej, trzydziestej edycji odebrali statuetki z rąk Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy, w obecności prezydenckich ministrów, w tym wieloletniego przyjaciela Fundacji „Teraz Polska” Adama Kwiatkowskiego. I w tym roku podobna uroczystość planowana jest w siedzibie głowy państwa. A sam Konkurs – przypomnę – organizowany jest pod stałym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej.

Nominowanym serdecznie gratuluję, ale też są osoby, którym serdecznie współczuję. Mianowicie członkom Kapituły, którzy staną przed trudnym zadaniem. I, jak widzę oceny zgłoszeń, z roku na rok coraz trudniejszym. Niemal połowa nominowanych zgłoszeń uzyskała bowiem wynik co najmniej 900 punktów na 1000 możliwych. Członkowie Kapituły muszą dosłownie wybierać najlepszych z najlepszych, mając przy tym świadomość, jak odpowiedzialne to zadanie. Ale z drugiej strony – jaka to duma i satysfakcja obserwować, jak dobrze polscy przedsiębiorcy, naukowcy i innowatorzy wykorzystali trzydzieści lat wolnego rynku i demokracji. Pojęcie „polska jakość” przez ten czas diametralnie zmieniło swoje znaczenie – i dzisiaj nie ma w nim ani cienia ironii, jest za to wiara we własne siły. W pełni zresztą uzasadniona.

Źródło: Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska", Natemat.pl

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter
Czytaj także

ZAMÓW NEWSLETTER:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.