FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
fot. Kamil Broszko/Teraz Polska
fot. Kamil Broszko/Teraz Polska

Dlaczego biznes potrzebuje kultury a kultura biznesu?

24 czerwca 2022

Czy społeczeństwo polskie potrzebuje sztuki? Czy jest nią zainteresowane? Jakie czynniki ekonomiczne mogą decydować o granicach wolności artystycznej? W jakich warunkach biznes może realizować funkcję mecenasa kultury? Na te i inne pytania odpowiadali eksperci podczas debaty zorganizowanej przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego na Kongresie 590.

W dniach 22-23 czerwca w Nadarzynie k. Warszawy odbyła się 7. edycja Kongresu 590 pod hasłem „Łączymy wszystkich”.  W ramach tego wydarzenia Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” zorganizowała debatę „Biznes – kultura- społeczeństwo. Dlaczego biznes potrzebuje kultury a kultura biznesu?”.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z WYDARZENIA

W jakich warunkach biznes może realizować funkcję mecenasa kultury? Na jakie korzyści wynikające ze wspierania inicjatyw kulturalnych może liczyć dziś w Polsce przedsiębiorca? Komu pomagać, komu nie – jakich twórców kultury i jakie obszary twórczości najchętniej wspiera dziś polski biznes? Kiedy sztuka może być biznesem a rynek sztuki segmentem gospodarki ? - o te zagadnienia pytał dr hab. Mirosław Pęczak z Zakładu Badań nad Kulturą Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, który moderował dyskusję.

Eksperci debatowali w składzie:

  • dr Anna Stasiak-Apelska, prezes Krakowski Teatr Komedia Sp. z o.o.,  laureat Godła „Teraz Polska”
  • Paweł Grochowski, członek zarządu Grupy Arche, laureat Godła „Teraz Polska”
  • Marek Duchnowski, założyciel Galerii ToTuArt
  • Jakub Dubik, wiolonczelista, twórca Banku Talentów.


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z WYDARZENIA

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.