FUNDACJA TERAZ POLSKA

Draga, Mężyk i Uszok wyróżnieni. Znamy nowych Promotorów Polski ze Śląska!

czwartek, 3 września 2020

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” podczas EEC 2020 przyznała tytuły Promotora Polski. Uhonorowani zostali: Sonia Draga, Piotr Uszok i prof. Arkadiusz Mężyk.

3 września br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie statuetek „Promotor Polski”. Wydarzenie odbyło się w ramach XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC 2020).
Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego od 30 lat jest organizatorem Konkursu „Teraz Polska”, którego celem jest wskazywanie najlepszych produktów i usług, wyróżniających się swoimi walorami jakościowymi. – Projekt „Promotor Polski” został zainaugurowany w 2017 roku właśnie tutaj, w Katowicach, przy okazji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Od tego czasu Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego utrwaliła swoją obecność na regionalnych kongresach gospodarczych, m.in. w Katowicach, Białymstoku, Toruniu, Świnoujściu i Warszawie, a tytułem zostało uhonorowanych już ponad 30 osób. Fundacja nagradza ludzi działających lub wywodzących się z danego regionu, których osiągnięcia współtworzą pozytywny wizerunek naszego kraju. Chcemy promować sukcesy w dziedzinie przedsiębiorczości, kultury, nauki, sportu, mające niewątpliwy wpływ na nasze poczucie tożsamości i na rozwój kraju – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Wręczenie symbolicznych statuetek Promotorom Polski odbyło się 3 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas EEC 2020. Laureatami tytułu zostali: Sonia Draga, prof. Arkadiusz Mężyk i Piotr Uszok. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego; prof. Jerzy Buzek, europoseł, były premier RP; Bogumił Sobula, pierwszy wiceprezydent Katowic; oraz Wojciech Kuśpik, gospodarz Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Wizerunek Polski to nie tylko produkty, usługi i innowacje, ale także – a może przede wszystkim – ludzie. Warto wyróżniać tych Polaków, którzy poprzez swoje dokonania i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania oraz umacniania pozytywnego wizerunku naszego kraju – zapowiada uroczystość Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”.

Tegoroczni laureaci tytułu Promotor Polski są prawdziwą chlubą ŚląskaSonia Draga stworzyła fantastyczne wydawnictwo już 30 lat temu, edukując nas od podstaw. Wszyscy kochamy ją za hasło >>Śląskie czyta<<, które propagowała z wielką pasją. Profesor Arkadiusz Mężyk po raz drugi rektorem Politechniki Śląskiej, co świadczy jak bardzo już przysłużył się jej rozwojowi.  Piotra Uszoka nazywam królem Śląska i nie jest to miano na wyrost. Jako wieloletni prezydent Katowic miał siłę i odwagę podjąć się trudnych i długotrwałych projektów modernizacji ukochanego miasta. – charakteryzuje laureatów prof. Jerzy Buzek, europoseł, były premier RP.

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska" wyróżnia nie tylko firmy, ale także osoby, przyznając im tytuł Promotora Polski. Cieszę się, że dziś są to Promotorzy Śląska, którzy zawsze służą naszemu regionowi, również w trudnym czasie pandemii – twierdzi Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego. – Wszystkich tegorocznych laureatów tytułu Promotor Polski charakteryzują trzy pojęcia. Po pierwsze jakość, czyli dotychczasowy dorobek. Po drugie zaufanie, wynikające z etycznego podejścia do pracy i wysokich wartości moralnych, co powoduje, że mogą być mentorami dla innych. Trzecia cecha to potencjał – zauważa Bogumił Sobula, pierwszy wiceprezydent Katowic. – Chciałbym przekazać wszystkim laureatom serdeczne gratulacje. Organizując tegoroczny kongres pomimo przeciwności chcieliśmy pokazać, że bardzo potrzebujemy wrócić do normalności, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego – kwituje Wojciech Kuśpik, organizator XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Wypowiedzi laureatów tytułu Promotor Polski 2020 ze Śląska podczas uroczystości

Sonia Draga, prezes wydawnictwa Sonia Draga: - Czuję się podwójnie szczęśliwa bowiem przyznanie tej nagrody zbiega się z 30-leciem mojej firmy. Branża wydawnicza jest dla pasjonatów kultury, którzy są gotowi zmagać się z różnymi nieprzewidywalnymi problemami każdego dnia. Cieszę się, że nasze starania są zauważane i doceniane. Tym bardziej, że czas pandemii pokazał, jak bardzo potrzebujemy kultury. Kiedy byliśmy zamknięci w domach oglądaliśmy filmy, czytaliśmy książki - co dla mnie było niemałą satysfakcją. Cieszę się, że książki na nowo wracają do łask i mam nadzieję, że jest to trwały trend.

Prof. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej: - Dziękuję kapitule za dostrzeżenie mojej osoby i odbieram je jako wyraz uznania dla wspólnoty akademickiej i dokonań Politechniki Śląskiej, która w ostatnich latach miała wiele sukcesów. Mam nadzieję, że jest to jej etap rozwojowy. Pragnę podkreślić, że w poczuciu solidaryzmu społecznego nasza uczelnia aktywnie włączyła się w walkę z następstwami koronawirusa, wykorzystując potencjał naszych naukowców i  laboratoriów.

 

Piotr Uszok, były prezydent Katowic: Otrzymanie tytułu Promotora Polski jest dla mnie szczególnym wydarzeniem. Pełniąc funkcję prezydenta miasta, otrzymywałem różnego rodzaju nagrody. Teraz, gdy od prawie sześciu lat tej funkcji już nie pełnię, wyróżnienie to ma dla mnie szczególną wartość, bowiem nie jest w pewien sposób przypisane do pełnienia funkcji publicznej. Nie zawsze odchodzący prezydenci pozostają w pamięci. Choć nie jestem już prezydentem pozostałem aktywny na polu rozwoju miasta Katowice, zajmuję się dużym projektem rewitalizacji terenów po Zakładach Metalurgicznych Silesia. Otrzymanie wyróżnienia na pewno doda mi skrzydeł w realizowanym projekcie.

 

Poznaj życiorysy Promotorów Polski 2020 ze Śląska!

Zobacz więcej zdjęć z uroczystości!

Dotychczasowi wyróżnieni tytułem Promotora Polski ze Śląska to: prof. Marian Zembala, Teresa Mokrysz, Marcin Wyrostek, Joanna Wnuk-Nazarowa, Małgorzata Mańka-Szulik, Tadeusz Donocik, prof. Paweł Buszman, Alicja Knast, Tomasz Konior, Artur Rojek. Poznaj ich życiorysy.

 

Patroni medialni wydarzenia

           

 

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter
Czytaj także

ZAMÓW NEWSLETTER:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.