FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra

Dwójka dzieci dookoła świata

19 marca 2014

Pierwszego lipca rozpoczyna się roczna wyprawa rodziny Łopacińskich przez wszystkie kontynenty świata. Uczestnikami niej jest dwójka dzieci Wojtek i Łucja oraz ich rodzice Liza i Wojciech. Początek tej przygody zaczną w Gwatemali, gdzie będą zdobywać wulkaniczny szczyt Tajamulco- najwyższą górę Ameryki Łacińskiej. Potem przez pół roku będą poznawać Amerykę Południową, by następnie przenieść się do Afryki, Australii i Azji.

Będą podróżować z plecakami, spać w namiocie i u lokalnych mieszkańców. Chcą jak najmniej latać samolotami. Wolą za to pociąg, autobus i autostop. Marzą o Antarktydzie. Swoje przygody opisują na www.lopacinskichswiat.pl

Pani Prezydentowa Anna Komorowska skierowała do nich list z gratulacjami wspaniałego rodzinnego pomysłu a wyprawa odbędzie się pod honorowym patronatem Ambasadora Ekwadoru, Rzecznika Praw Dziecka i Prezydenta Miasta Torunia. Fundacja TERAZ POLSKA rónież przyznała swój znak tej nietypowej formie promocji Polski.

- W związku uczestnictwem w naszej wyprawie dwójki moich dzieci (10 i 12 lat), hasłem wyjazdu jest pytanie: „Czy wszystkie dzieci świata chodzą do szkoły?”. Będziemy odwiedzać z dziećmi szkoły w różnych państwach, rozmawiać z uczniami i opowiadać o Polsce i Toruniu. Zapytamy dzieci „czy lubią swoje szkoły?” Jesteśmy pewni, że spotkania z dziećmi z Wietnamu, Nigerii, Pakistanu i 50 innych państw będą ciekawym przeżyciem dla nas, jak i dla innych czytających nasze relacje, rodzin - mówi Wojciech Łopaciński, ojciec i inicjator wyprawy.

Główną ideą projektu jest bycie razem i ukazanie innym polskim rodzinom, iż powinny być dumne z osiągnięć naszego kraju. Na portalu wspieramkulture.pl/projekt/503-Podroz-dzieci-dookola-swiata zbierane są fundusze na wysyłkę paczek z pomocą i materiałami plastycznymi dla dzieci z innych państw. Po spotkaniach z Łopacińskimi dzieci z całego świata będą tworzyły z nich prace artystyczne o Polsce a po powrocie zorganizowana zostanie międzynarodowa wystawa. Na ten cel zbierają środki. Zapraszamy do kontaktu z rodziną Łopacińskich: wojciech@lopacinski.pl

Przygody Państwa Łopacińśkich można śledzić na ich blogu oraz facebooku.

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.