Fundacja „Teraz Polska” współpracuje z Kancelarią Prezydenta RP przy Polskiej Wystawie Gospodarczej
Krzysztof Przybył, prezes Fundacji „Teraz Polska” został powołany do Kapituły Polskiej Wystawy Gospodarczej – projektu wystawienniczego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Celem Kapituły jest wybór polskich firm, które ze względu na osiągnięcia i produkty, stanowiące dorobek polskiej gospodarki, zostaną zaprezentowane w pawilonach PWG.
Celem Polskiej Wystawy Gospodarczej jest ukazanie kluczowych osiągnięć polskiej gospodarki na przestrzeni dziejów, propagowanie patriotyzmu gospodarczego oraz wzbudzenie poczucia dumy i szacunku dla efektów pracy pokoleń rodaków. Inauguracja projektu odbyła się w dniu 28 września 2018 r. na placu Piłsudskiego w Warszawie i funkcjonowała przez miesiąc jako zapowiedź głównego wydarzenia w 2019 roku na błoniach stadionu PGE Narodowego.
Od listopada 2019 r. do maja 2020 r. będzie można zwiedzać 5 pawilonów sferycznych podzielonych na strefy tematyczne: historyczną, wystawienniczą, edukacyjną oraz konferencyjną. Specjalnie zaprojektowana ścieżka poprowadzi zwiedzających śladami najwybitniejszych polskich wynalazców, ich dokonań oraz najważniejszych wydarzeń gospodarczych. Będzie także okazja, by poznać współczesne polskie firmy, których osiągnięcia współtworzą sukces polskiej gospodarki. Specjalnie zaprojektowana strefa edukacyjna dla dzieci i młodzieży oraz interaktywne rozwiązania wystawiennicze dostarczą nie tylko wielu ciekawych informacji, ale będą także wspaniałą zabawą.
Hasłem PWG jest „Siła wspólnoty”. Wspólnota buduje silne, emocjonalne więzi, gwarantuje bezpieczeństwo i wzajemne wsparcie, a wartości takie jak współpraca i współodpowiedzialność są podstawą silnego i nowoczesnego państwa.
Atrybutem PWG jest Wieża, która nawiązuje do symbolu Powszechnej Wystawy Krajowej, będącej wielkim sukcesem gospodarczym i wizerunkowym Polski w 1929 roku, oraz jest metaforą udziału w narodowej wspólnocie, którą tworzy wiele splecionych ze sobą ludzkich losów. Każdy, dokładając cząstkę siebie – symboliczny kamień – staje się twórcą
i uczestnikiem wspólnego dziedzictwa.
Największy Pawilon 1 będzie prezentować historię polskiej gospodarki, kluczowe wydarzenia, miejsca, osoby i wynalazki o przełomowym znaczeniu dla polskiej gospodarki. W centralnym punkcie powstanie strefa z Wieżą będącą symbolem wystawy.
W Pawilonach 2 i 3 zlokalizowana zostanie wirtualna mapa Polski, na której prezentowane będą polskie firmy i ich produkty, prezentujące polską myśl techniczną i technologiczną. Pawilon 4 będzie adresowany do dzieci i młodzieży szkolnej. Myślą przewodnią przy tworzeniu koncepcji tego pawilonu jest: eksperymentuj, badaj, twórz, sprawdzaj, odbieraj zmysłami. Pawilon 5 to przestrzeń konferencyjno-gastronomiczna.