FUNDACJA TERAZ POLSKA

Firmy z Godłem „Teraz Polska” nominowane do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Fot.Wawaleszek/Pixabay
piątek, 16 października 2020

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP przyznawana jest przez Głowę Państwa raz do roku. Otrzymują ją najlepsze podmioty gospodarcze, które przyczyniają się do budowania potencjału gospodarczego naszego kraju, będące dumą i nadzieją rodzimej gospodarki.

Kapituła Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP pod przewodnictwem prof. Krzysztofa Opolskiego ogłosiła listę 21 nominowanych do XVIII edycji Nagrody. Wśród firm zgłoszonych przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego, które w tym roku zdobyły Godło „Teraz Polska”, nominacje do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP otrzymały:

  • FOGO Sp. z o.o. – w kategorii Lider MŚP,
  • Columbus Energy SA – w kategorii Narodowy Sukces,
  • Selena FM SA – w kategorii Międzynarodowy Sukces.

 

W kategorii Odpowiedzialny Biznes nominację uzyskał Suempol Sp. z o.o. - firma od wielu lat posługująca się Godłem „Teraz Polska, która została zgłoszona do Nagrody Gospodarczej Prezydenta przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

FOGO Sp. z o.o.

Firma założona w 2002 roku jest producentem i dystrybutorem agregatów prądotwórczych. Przedsiębiorstwo z całkowicie polskim kapitałem i stylem zarządzania. Agregaty marki FOGO zasilają wszystkie typy obiektów - gospodarstwa domowe, obiekty publiczne i przemysłowe, eventy oraz pojazdy specjalne, np. polskie lokomotywy; pracują również przy polskich drogach. FOGO oferuje także OZE - agregaty gazowe dla biogazowni oraz elektrociepłowni w Polsce i na świecie. W firmie pracuje 147 osób. Columbus Energy S.A.

Columbus Energy SA

Powstała w 2014 roku i jest obecnie jednym z największych dostawców usług na rynku instalacji fotowoltaicznych w Polsce. Spółka oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu energii odnawialnej dla gospodarstw domowych i biznesu oraz realizuje długoterminowe inwestycje w farmy fotowoltaiczne. Od 2016 roku jest notowana na rynku NewConnect. Jako pierwsza spółka w Polsce wprowadziła Abonament na Słońce – rozwiązanie, dzięki któremu każdy właściciel domu jednorodzinnego może pozwolić sobie na instalację fotowoltaiczną. Firma zatrudnia obecnie 127 osób.

Selena FM SA

Firma powstała w 1992 roku we Wrocławiu i jest obecnie globalnym producentem i dystrybutorem produktów chemii budowlanej oraz jednym z czterech największych producentów pian montażowych dla budownictwa na świecie. Grupa w swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne. W skład Grupy wchodzi 35 spółek w 17 krajach. Zakłady produkcyjne Seleny zlokalizowane są w Polsce, Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii i Kazachstanie. Produkty Grupy Selena cieszą się uznaniem partnerów i klientów w 100 krajach. Portfolio marek otwierają takie brandy, jak: Tytan Professional, Quilosa, Artelit, COOL-R®.

Suempol Sp. z o.o.

Rodzinne przedsiębiorstwo Suempol zostało założone w 1989 roku w Bielsku Podlaskim. Początkowo firma zajmowała się przetwórstwem krewetek poławianych u wybrzeży Holandii i Belgii, które po uszlachetnieniu trafiały na rynki całej Europy, w tym belgijski Dwór Królewski. Po kilku latach marka włączyła do produkcji przetwórstwo łososia atlantyckiego i łososia pacyficznego pod różnymi postaciami: wędzony na zimno, wędzony na gorąco, marynowany oraz świeży, który jest obecnie flagowym produktem Suempol i stanowi około 98% całej produkcji. Firma jest obecnie nie tylko pionierem swojej branży w Polsce, ale także jednym z największych na świecie producentów łososia wędzonego.

Źródło Prezydent.pl

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter
Czytaj także

ZAMÓW NEWSLETTER:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.