FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Fundacja Partnerem VII edycji Rankingu Zakładów Mleczarskich AGROTRENDY

Fundacja Partnerem VII edycji Rankingu Zakładów Mleczarskich AGROTRENDY

14 października 2010

12 października 2010 r. w Warszawie podczas konferencji pt. „Konkurencyjność polskiej branży mleczarskiej na rynkach UE”, redakcja AgroTrendy ogłosiła wyniki VII edycji Rankingu Zakładów Mleczarskich.

Fundacja była Partnerem tego wydarzenia.

Ranking powstaje w oparciu o ankiety, które dobrowolnie przesyłają zakłady mleczarskie. W tworzeniu Klasyfikacji Generalnej i wyłanianiu Lidera Branży Mleczarskiej oraz Liderów Efektywności, Ekspansji i Eksportu brane są pod uwagę kryteria ekonomiczne jak przychody netto ze sprzedaży w danym roku, dynamika przychodów, nakłady inwestycyjne, wartość eksportu, liczba zatrudnionych, itp.

Od dwóch lat, wspólnie z Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska, redakcja AgroTrendy organizuje także w ramach Rankingu, konkurs na Lidera Ochrony Środowiska Branży Mleczarskiej.

Zwycięzcą tegorocznego Rankingu Zakładów Mleczarskich i Liderem Branży Mleczarskiej została firma Danone.

Na drugim miejscu znalazła się Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Piątnica, na trzecim zaś Spółdzielnia Mleczarska Gostyń.

Firma Danone zdobyła także pierwsze miejsca w kategorii Lider Eksportu oraz Lider Efektywności Branży Mleczarskiej. Liderem Ekspansji Branży Mleczarskiej została Spółdzielnia Mleczarska Spomlek.

Od dwóch lat, wspólnie z Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska, redakcja organizuje także w ramach Rankingu, konkurs na Lidera Ochrony Środowiska Branży Mleczarskiej.

Na podstawie przesłanych przez firmy ankiet, po weryfikacji ich przez Wojewódzkich Inspektorów Ochrony Środowiska, Główny Inspektor Ochrony Środowiska wyłania zakład najlepiej dbający o środowisko naturalne, w którym działa. Laureatem tegorocznego konkursu - Liderem Ochrony Środowiska Branży Mleczarskiej - została OSM w Nowym Sączu.

Kolejne miejsca w Klasyfikacji Generalnej Rankingu ZM AgroTrendy 2010:

4. Spółdzielnia Mleczarska Spomlek

5. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu

6. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Giżycko

7. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Włoszczowa

8. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Czarnkowie

9. Obrzańska Spółdzielnia Mleczarska w Kościanie

10. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Jasienica Rosielna

11. Spółdzielnia Dostawców Mleka w Wieluniu

12. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Hajnówce

13. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Opolu Lubelskim

14. Spółdzielnia Mleczarska w Żurominie

15. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sokołowie Podlaskim

16. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Szczurowej

17. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Limanowej

18. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Strzałkowo

Konferencja i Ranking AgroTrendy odbyły się pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Prezesa Agencji Rynku Rolnego, Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

Partnerami Konferencji i Rankingu była Fundacja oraz Związek Polskich Przetwórców Mleka.

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.