FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Fot. Teraz Polska
Fot. Teraz Polska

Fundacja „Teraz Polska” wręczyła nagrody Promotor Polski

26 września 2019

 

26 września 2019 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” uhonorowała 4 laureatów tytułem Promotora Polski. 

– Jak wielu z Państwa wiadomo, „Teraz Polska” to nie tylko konkurs wyróżniający najlepsze produkty i usługi. To również Konkurs „Wybitny Polak”, w którym nagradzani są Polacy i osoby polskiego pochodzenia na stałe mieszkający za granicą, a którzy przez swoje dokonania i sukcesy promują Polskę. To wreszcie realizowany od 2017 r. projekt Promotor Polski. W jego ramach honorujemy osoby i instytucje, których sukcesy przyczyniają się do budowania marki Polska – mówi Andrzej Czernek, wiceprezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

– Fundacja chce nagradzać ludzi działających lub wywodzących się z danego regionu, których osiągnięcia współtworzą pozytywny wizerunek naszego kraju. Inicjatywa ta ma pokazać sukcesy w dziedzinie przedsiębiorczości, kultury, nauki, które powinny mieć wpływ na nasze poczucie tożsamości i na naszą dumę – dodaje Czernek.

Nagrody Promotor Polski 2019 zostały wręczone podczas VI Wschodniego Kongresu Gospodarczego.

Pierwsze wyróżnienie Promotor Polski zostało przyznane Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Cerkiewnej Hajnówka w uznaniu dla dokonań na rzecz jedności poprzez propagowanie różnorodności, a statuetkę odebrał Mikołaj Buszko, pomysłodawca i organizator tego wydarzenia. Festiwal ma na celu prezentację światowego dorobku oraz popularyzację wysokich wartości artystycznych i duchowych muzyki cerkiewnej. Jego formuła stwarza okazję do dyskusji, spotkań, wymiany doświadczeń i nawiązania przyjaźni między uczestnikami z różnych środowisk. Do tej pory we wszystkich edycjach wzięło udział blisko 900 chórów z 40 krajów świata (Europy, Azji, Ameryki Północnej i Afryki).

Następna statuetka Promotor Polski trafiła do Moniki Siecińskiej-Jaworowskiej, prezes firmy Suempol– Suempol pod jej kierownictwem przekształcił się z przedsiębiorstwa przerabiającego ręcznie krewetki na zlecenie holenderskiego partnera w nowoczesną, międzynarodową firmę, posiadającą zakłady w Bielsku Podlaskim oraz fabryki w Niemczech i we Francji. Suempol zatrudnia ok. 1500 pracowników (w Polsce, Francji, Niemczech, Norwegii i Holandii) i jest europejskim potentatem w produkcji łososia wędzonego – mówi Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”, uzasadniając nominację. W imieniu laureatki nagrodę odebrał Arkadiusz Jaworowski, wiceprezes firmy Suempol Sp. z o.o.

Tytuł Promotora Polski odebrał również prof. Wojciech Maksymowicz. – Pan profesor mawia, że cudów nie czyni, ale inaczej patrzą na jego pracę pacjenci i ich rodziny. Jest związany z Kliniką Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie, przy której powstała pierwsza Klinika Budzik dla Dorosłych. I właśnie w uznaniu za dokonania dla Kliniki Budzik dla Dorosłych w Olsztynie pan profesor otrzymuje wyróżnienie Promotor Polski – wyjaśnia Lipiński.

Wreszcie nagroda Promotor Polski trafiła do Katarzyny Bondy. Najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce urodziła się w Białymstoku i wychowała w Hajnówce. Obecnie mieszka w Warszawie. Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów. Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem: „Sprawa Niny Frank”, „Tylko martwi nie kłamią”, „Florystka”, a także dokumentu kryminalnego „Polskie morderczynie”. Ogromną popularność (ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy w Polsce) oraz prestiżowe nagrody przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską: „Pochłaniacz”, „Okularnik”, „Lampiony”, „Czerwony Pająk”. Prawa do wydań zagranicznych zostały dotąd sprzedane do 14 krajów, zakupiły je największe wydawnictwa na świecie.

Zobacz galerię zdjęć

Relacja TVP3 z uroczystości

Relacja Radia Białystok z uroczystości

Relacja Kuriera Porannego z uroczystości

 

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.