FUNDACJA TERAZ POLSKA

Fundacja "Teraz Polska" partnerem merytorycznym Kongresu 60mln

Teraz Polska
poniedziałek, 3 lutego 2020

O pozycji Polski w świecie, inwestowaniu i o nowych polonijnych projektach w Stanach Zjednoczonych dyskutowali uczestnicy Kongresu 60 mln w Miami na Florydzie - pierwszej z 8 zaplanowanych na 2020 rok edycji Kongresu. Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” jest partnerem merytorycznym tego cyklu wydarzeń.

Celem pierwotnym Kongresu 60 mln jest integracja polskich środowisk biznesowych w kraju oraz poza jego granicami. Nazwa wydarzenia odwołuje się do szacowanej ogólnej liczby Polaków na całym świecie (ok. 40 mln żyjących w Polsce i kolejnych 20 mln poza granicami).

Już trzeci rok z rzędu organizacje polonijne i środowiska biznesowe spotykają się na Globalnych Zjazdach Polonii. W 2018 odbyły się 3 edycje Kongresu 60 milionów - w Miami, Buffalo i Rzeszowie. W 2019 roku miało miejsce już 6 takich zjazdów - Miami, Londyn, Berlin, Buffalo, Rzeszów i Nowy Jork. Na 2020 rok natomiast zaplanowano 8 edycji Kongresu. Kolejne wydarzenia odbędą się w lutym w Mediolanie, w kwietniu w Berlinie, na przełomie kwietnia i maja w Chicago, w czerwcu w Toronto, w sierpniu w Rzeszowie, w październiku w Nowym Jorku i w listopadzie w Londynie.

- To wydarzenie konsoliduje Polonię, prezentuje jej sukcesy, a także pokazuje Polakom w kraju jak można inwestować poza jego granicami – mówi Krzysztof Przybył, prezes Zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego. - Podczas forum zastanawiamy się jak najlepiej wykorzystać potencjał Polonii w promowaniu ojczyzny - dodaje.

 

Najlepszym przykładem Promotora Polski jest Marcin Gortat, Wybitny Polak 2019, który za tę działalność został wyróżniony przez Instytut Kultury Polskiej podczas dorocznego Balu Polonaise. Drugim laureatem został inżynier NASA - Artur Chmielewski.

Na Florydę przyjechali działacze polonijni, dyplomaci, biznesmeni, którzy odnieśli sukces w Stanach Zjednoczonych oraz przedsiębiorcy z Polski, a wśród nich Laureaci Godła "Teraz Polska". Jednym z prelegentów była Beata Drzazga, założycielka i prezes firmy Betamed nagrodzonej Godłem "Teraz Polska" w 2015 roku, która obecnie rozwija działalność opieki nad seniorami w Las Vegas.

60 mln - 10. Forum Polonii w Miami

 

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter
Czytaj także

ZAMÓW NEWSLETTER:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.