FUNDACJA

Fundacja "Teraz Polska" partnerem merytorycznym Kongresu 60mln

Teraz Polska
poniedziałek, 03 lutego 2020

O pozycji Polski w świecie, inwestowaniu i o nowych polonijnych projektach w Stanach Zjednoczonych dyskutowali uczestnicy Kongresu 60 mln w Miami na Florydzie - pierwszej z 8 zaplanowanych na 2020 rok edycji Kongresu. Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” jest partnerem merytorycznym tego cyklu wydarzeń.

Celem pierwotnym Kongresu 60 mln jest integracja polskich środowisk biznesowych w kraju oraz poza jego granicami. Nazwa wydarzenia odwołuje się do szacowanej ogólnej liczby Polaków na całym świecie (ok. 40 mln żyjących w Polsce i kolejnych 20 mln poza granicami).

Już trzeci rok z rzędu organizacje polonijne i środowiska biznesowe spotykają się na Globalnych Zjazdach Polonii. W 2018 odbyły się 3 edycje Kongresu 60 milionów - w Miami, Buffalo i Rzeszowie. W 2019 roku miało miejsce już 6 takich zjazdów - Miami, Londyn, Berlin, Buffalo, Rzeszów i Nowy Jork. Na 2020 rok natomiast zaplanowano 8 edycji Kongresu. Kolejne wydarzenia odbędą się w lutym w Mediolanie, w kwietniu w Berlinie, na przełomie kwietnia i maja w Chicago, w czerwcu w Toronto, w sierpniu w Rzeszowie, w październiku w Nowym Jorku i w listopadzie w Londynie.

- To wydarzenie konsoliduje Polonię, prezentuje jej sukcesy, a także pokazuje Polakom w kraju jak można inwestować poza jego granicami – mówi Krzysztof Przybył, prezes Zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego. - Podczas forum zastanawiamy się jak najlepiej wykorzystać potencjał Polonii w promowaniu ojczyzny - dodaje.

 

Najlepszym przykładem Promotora Polski jest Marcin Gortat, Wybitny Polak 2019, który za tę działalność został wyróżniony przez Instytut Kultury Polskiej podczas dorocznego Balu Polonaise. Drugim laureatem został inżynier NASA - Artur Chmielewski.

Na Florydę przyjechali działacze polonijni, dyplomaci, biznesmeni, którzy odnieśli sukces w Stanach Zjednoczonych oraz przedsiębiorcy z Polski, a wśród nich Laureaci Godła "Teraz Polska". Jednym z prelegentów była Beata Drzazga, założycielka i prezes firmy Betamed nagrodzonej Godłem "Teraz Polska" w 2015 roku, która obecnie rozwija działalność opieki nad seniorami w Las Vegas.

60 mln - 10. Forum Polonii w Miami

 

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter