FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Jesteśmy blisko siebie i blisko Fundacji „Teraz Polska”

Jesteśmy blisko siebie i blisko Fundacji „Teraz Polska”

14 grudnia 2020

Krzysztof Przybył : Szczególny rok wymusza szczególne rozwiązania. Jak być razem w wyjątkowych chwilach, mimo obowiązujących obostrzeń? Internet, który stał się w ostatnich miesiącach nie tylko narzędziem, ale wręcz miejscem pracy dla milionów Polaków, okazał się całkiem niezłym sposobem na przekazywanie sobie serdeczności i dodawanie otuchy. 7 grudnia tego roku, po raz pierwszy w 30-letniej historii, wigilia Fundacji „Teraz Polska” odbyła się zdalnie – za pośrednictwem łączy internetowych Szkoły Głównej Handlowej.

Nie znaczy to, że było mniej uroczyście i mniej serdecznie. Spotkanie poprowadziła znana dziennikarka Agata Konarska (od lat z niezmienną życzliwością współpracująca z naszą Fundacją). Oprawę muzyczną – za którą w tym miejscu dziękuję – zapewnili artyści z zespołu PROMNI SGGW w Warszawie.

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło – zdalna forma przedświątecznego spotkania umożliwiła złożenie życzeń również przez osoby, które nie zawsze mają czas, by uczestniczyć w naszych spotkaniach osobiście. I tak, życzenia złożyli m.in.: prezydent Aleksander Kwaśniewski, ambasador RP w Bangkoku Waldemar Dubaniowski, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego prof. Elżbieta Mączyńska, rektor SGGW w Warszawie prof. Michał Zasada, prof. Jerzy Bralczyk. Nie zabrakło życzeń od naszych laureatów – wśród nich Ryszarda Florka, prezesa Fakro; Krzysztofa Pruszyńskiego, prezesa Blachy Pruszyński i prof. Henryka Skarżyńskiego, twórcy i dyrektora Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach.

Życzenia od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy przekazał minister Adam Kwiatkowski. – Chcąc podkreślić dorobek Fundacji, znaczenie Godła „Teraz Polska” oraz sukces jego Laureatów, tegoroczna Gala odbyła się na zaproszenie Pani Prezydentowej w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego. Uroczystość jest do dzisiaj komentowana bardzo pozytywnie, więc mam nadzieję, że dalsza współpraca będzie miała miejsce i utrwali się tradycja finałowych uroczystości „Teraz Polska” w Pałacu Prezydenckim – przypomniał letnią uroczystość [LINK DO RELACJI Z GALI].

Skoro Wigilia, to jakże mogłoby zabraknąć świętego Mikołaja! Wcielił się w niego światowej sławy grafik Rafał Olbiński, laureat przyznawanego przez Fundację tytułu „Wybitny Polak”. Przekazał uczestnikom spotkania reprint jednej ze swoich prac, opatrzony autografem. Zapytają Państwo – a co z wigilijnym stołem? Był, również w wersji on-line. Z arkanami kulinarnej sztuki zapoznał nas szef kuchni telewizji śniadaniowej Tomasz Królikowski, przedstawiając autorskie wariacje na temat karpia.

My, jako Fundacja, otrzymaliśmy przy okazji moc prezentów – najbardziej cieszących, bo płynących z głębi serca. Mowa oczywiście o miłych słowach od naszych przyjaciół, laureatów, a zarazem osób o niekwestionowanym autorytecie. – Konkurs „Teraz Polska” jest ważny dla naszych losów gospodarczych i pozycji naszego kraju w świecie.  To znak silnie rozpoznawalny, więc spełnia ważną rolę promocyjną dla wyróżnionych nim produktów i usług. Składam Państwu życzenia, aby najgorszy dzień 2021 roku był lepszy od najlepszego w tym nieszczególnym roku 2020 roku – to prof. Mączyńska. Właściciel firmy Blachy Pruszyński Krzysztof Pruszyński podkreślił, że „laureaci Godła „Teraz Polska” reprezentują różne branże, ale łączy nas wysoka jakość produktów i usług oraz polskie pochodzenie. „Teraz Polska” jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem polskiej przedsiębiorczości. Stanowi gwarancję wysokiej jakości, uzyskanej dzięki innowacyjnej myśli technicznej, nowoczesnym procesom produkcji i kontroli jakości”.

Wszyscy deklarują się jako optymiści, ale optymista to ten, który wie, że jest dobrze, bo realnie ocenia rzeczywistość. My tymczasem dajemy sobie radę z tym, że nie możemy świętować tak jak zwykle. Ale jesteśmy blisko siebie i blisko Fundacji „Teraz Polska” – stwierdził prof. Jerzy Bralczyk. Od siebie, od całego zespołu naszej Fundacji dodam: my także jesteśmy blisko wszystkich, którzy od lat pracują na sukces polskich marek i budują tę najcenniejszą, wyjątkową: Markę Polska. I niezależnie, czy na horyzoncie zbierają się ciemne chmury, czy gospodarka pędzi z zawrotną szybkością – my łączymy, pomagamy i wspieramy. Ponad podziałami, a z wielką życzliwością.

Źródło Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska", Natemat.pl

REKLAMA

 

 

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.