FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Fot. KAKA.media/Teraz Polska
Fot. KAKA.media/Teraz Polska

Klub „Teraz Polska” blisko sportu. Niezwykłe spotkanie na stadionie Legii Warszawa

25 października 2023

Klub „Teraz Polska” to jedno z cyklicznych wydarzeń Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, które łączy laureatów Konkursu „Teraz Polska” z wpływowymi osobistościami świata biznesu, kultury, nauki, mediów, sportu oraz z liderami ważnych krajowych organizacji i instytucji.

Godło „Teraz Polska" dla firmy startującej w konkursie, to nie tylko możliwość posługiwania się znakiem promocyjnym o niezwykłym potencjale marketingowym, ale także szereg dodatkowych korzyści, w tym właśnie wspomniany networking, solidna dawka merytorycznej wiedzy, a nieraz również – rozrywki.

Fot. KAKA.media/Teraz Polska

Ostatnia, jesienna edycja Klubu, odbyła się 24 października w gościnnych progach Legia Warszawa, Laureata Godła „Teraz Polska". Zebranych gości w Legia Sports Bar powitał Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego. W rolę prowadzącego wcielił się Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”, który odpowiadał również za prezentację części merytorycznej spotkania – omówienie wyników badania Sondaż „Teraz Polska” zrealizowanego przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego we współpracy z ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku  (laureatem Godła „Teraz Polska”).

Wyniki badań sondażowych

– Polscy konsumenci podczas zakupów na pierwszym miejscu stawiają jakość, a dopiero później zwracają uwagę na cenę produktów i usług. Na pytanie: „Co jest dla Pani/Pana najważniejsze podczas codziennych zakupów?” aż 84,8 proc. ankietowanych odpowiedziało, że jakość (w zeszłorocznej edycji badania – 81 proc.), natomiast cena została wskazana przez 77,3 proc. respondentów (75,3 w zeszłym roku). Na kraj pochodzenia produktu wskazało 18,8 proc. respondentów, a na walory ekologiczne – 17,3 proc. Z badań wynika, że konsumenci są zarówno bardziej świadomi, jak i wymagający. Dostęp do informacji nigdy nie był tak szybki i prosty, więc również w ten sposób, poprzez weryfikowanie doniesień o marce, sprawdzanie cech produktów, a także poznawanie opinii innych klientów, konsumenci oceniają jakość – tłumaczy Michał Lipiński – Od wielu lat Godło „Teraz Polska” należy do najbardziej rozpoznawalnych znaków promocyjnych w Polsce. Jego znajomość w badaniach ankietowych corocznie deklarowało 70–80 proc. respondentów. W tegorocznym badaniu znajomość Godła zadeklarowało rekordowe 87,3 proc. badanych. Rośnie rozpoznawalność i renoma tego znaku, gdyż konsumenci doceniają jego rolę w procesie podejmowania decyzji zakupowych. Ankietowani, zapytani o skojarzenia z produktami i usługami nagrodzonymi Godłem „Teraz Polska”, wskazują głównie polskie pochodzenie (86,1 proc.), dużą rozpoznawalność (82,9 proc.), stabilną jakość (70 proc.). Jest to zgodne z ideą Godła „Teraz Polska” i oczekiwaniami przedsiębiorców, którzy przystępują do konkursu – dodaje.

Michał Lipiński, dyrektor Konkursu "Teraz Polska". Fot. KAKA.media/Teraz Polska

Sebastian Świderski prezentuje Puchar Mistrzów Europy

Zebrani mogli podziwiać Puchar Mistrzów Europy, zdobyty przez naszych siatkarzy. Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski podsumował niezwykle udany sezon siatkarski: począwszy od Pucharu Ligi Narodów i Pucharu Mistrzów Europy zdobytych przez panów, po udane kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich 2024 przed obie reprezentacje – żeńską i męską.

Sebastian Świderski, prezes PZPS. Fot. KAKA.media/Teraz Polska

Debata „O sporcie z humorem i honorem”

Kolejny punkt programu, to nie tylko solidna dawka historii sportu (zgodnie z duchem miejsca), mistrzowskiej erudycji, ale także dobrej zabawy. Goście Klubu wysłuchali debaty pt. „O sporcie z humorem i honorem” z udziałem znakomitych panelistów: Janusza Zaorskiego, Andrzeja Persona, Stefana Szczepłeka, Krzysztof Przybyła. Wybitny reżyser Piłkarskiego pokera Janusz Zaorski wspominał swoją fascynację tenisem, przez którą omalże nie usunięto go ze szkoły. Senator RP i dziennikarz Andrzej Person sięgnął po autoironię i ujawniał swoją największą dziennikarską wpadkę. WIeloletni dziennikarz sportowy Stefan Szepłek skupił się na swojej ukochanej piłce nożnej, zaś Krzysztof Przybył uświadomił gościom wydarzenia, wśród których było wiele osób spoza Warszawy, jak ważną rolę dla miasta i tożsamości jego mieszkańców pełni klub Legia Warszawa. Obszerną relację ze wspomnianej debaty opublikujemy niebawem w naszym serwisie MagazynTerazPolska.pl.

Janusz Zaorski, Andrzej Person, Stefan Szczepłek, Krzysztof Przybył. Fot. KAKA.media/Teraz Polska

Uroczystość wręczenia statuetek Promotor Polski

Później przyszedł czas na chwile podniosłe. Po zakończeniu debaty prezes Krzysztof Przybył zapowiedział przyznanie tytułów Promotor Polski. Nagrody powędrowały do Stefana Szczepłka i Marcina Herry.

Stefan Tadeusz Szczepłek to polski dziennikarz, pisarz, komentator sportowy i historyk piłki nożnej. Absolwent XXV Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Warszawie. Ukończył studia z nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w tematyce piłkarskiej. Pracował w „Sztandarze Młodych”, tygodniku „Piłka Nożna”, redakcji sportowej TVP oraz w „Życiu Warszawy”. Obecnie jest dziennikarzem redakcji sportowej „Rzeczpospolitej”. Autor książek o historii futbolu. Dwa razy w miesiącu oprowadza po Stadionie Narodowym im. Kazimierza Górskiego w Warszawie w ramach trasy Znani i lubiani. Żonaty z Wandą, mają dwójkę dzieci: Martę i Jana. Jego brat Jan Szczepłek był zawodnikiem CWKS Legia Warszawa. Laureat nagrody Złote Pióro Klubu Dziennikarzy Sportowych i Nagrody im. Dariusza Fikusa za 2007. W 2012 otrzymał Srebrnego Wawrzyna Olimpijskiego PKOI. W 2014 odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. W 2015 otrzymał Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego.

Marcin Herra i Stefan Szczepłek, Promotorzy Polski 2023. Fot. KAKA.media/Teraz Polska

Marcin Wojciech Herra to polski prawnik, menedżer i specjalista w zarządzaniu obiektami wielkopowierzchniowymi. Główny koordynator polskich przygotowań do Euro 2012. W latach 2008–2014 prezes spółki PL.2012+, operatora Stadionu Narodowego im. Kazimierza Górskiego w Warszawie. Były wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Od 2022 wiceprezes Legii Warszawa. Początkowo jego kariera była związana z branżą paliwową - był prezesem w Lotos Paliwa Sp. z o.o., pracował również w Holandii w firmie Shell. W 2008 został powołany przez ówczesnego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego na stanowisko prezesa zarządu nowo powstałej spółki celowej Skarbu Państwa PL.2012, która była odpowiedzialna za koordynację i przygotowania do Euro 2012. Spółka w 2013 została zarządcą Stadionu Narodowego. Prezesem zarządu PL.2012+ był do 2014. Od 2012 pełnił funkcję wiceprezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce, gdzie był odpowiedzialny za przygotowania do Euro 2016 w piłce ręcznej, na stanowisku tym pracował do 2016. Od 2017 przez rok był prezesem zarządu Sawex S.A. Od 2018 sprawuje funkcję prezesa zarządu spółki Arena Operator, operatora Areny Gliwice. Od 2022 roku sprawuje funkcję wiceprezesa zarządu Legii Warszawa.

Wręczenie certyfikatów prawa do Godła „Teraz Polska”

Kulminacyjnym punktem jesiennego Klubu "Teraz Polska" było uroczyste przekazanie certyfikatów potwierdzających prawo do posługiwania się Godłem „Teraz Polska” laureatom wcześniejszych edycji Konkursu. Oto lista uhonorowanych, wg kolejności wręczania (nazwa firmy/organizacji, nazwisko osoby odbierającej certyfikat, nagrodzony produkt/ usługa):

Centrum Słuchu i Mowy Sp. z o.o.
dr Łukasz Bruski – Prezes Zarządu
wysoko specjalistyczna sieć placówek medycznych w Polsce, Ukrainie i Kirgistanie - Centrum Słuchu i Mowy "Medincus"
prowadzenie terapii metodą Skarżyńskiego za pomocą Stymulatora Polimodalnej Percepcji Sensorycznej

Fot.KAKA.media/Teraz Polska

Centrum Językowe KONIK Magdalena Kopacz
Ada Krzewicka - Dyrektor Generalny Agencji PR-ADA
usługi opiekuńcze na rzecz klientów indywidualnych w formule assisted living

Corab SA
Aneta Gacoń - Trade Marketing Manager
usługi: Corab Partner i Corab Akademia

Fot.KAKA.media/Teraz Polska

Crystal sp. z o.o.
Łukasz Lewczuk - Dyrektor Zarządzający
drzwi zewnętrzne wyprodukowane w technologii AbsiGlass

Fundacja Polska Bezgotówkowa
Stanisław Wójcik – Dyrektor ds. Finansowych i Kontrolingu
program Polska Bezgotówkowa

Fundacja Warszawski Instytut Bankowości
Michał Polak - Wiceprezes
program sektorowy "Bankowcy dla edukacji"

Gardens-Software Sp. z o.o.
Maria Meller-Ptasińska - Dyr.ds.sprzedaży i marketingu
system Gardens ERP z własnym środowiskiem rozwoju IDE GardensAM

Fot.KAKA.media/Teraz Polska

Gmina Brwinów
Arkadiusz Kosiński Burmistrz

Gmina Lesznowola
Mateusz Ryczywolski – Gł. Specjalista ds. Promocji i Komunikacji

Gospodarstwo Pasieczne "Sądecki Bartnik" Sp. z o.o.
Czesław Pałyga – Regionalny Kierownik Sprzedazy
miodów: spadziowego, wielokwiatowego, lipowego, gryczanego, akacjowego, nektarowo-spadziowego, rzepakowego, nawłociowego, faceliowego, wrzosowego oraz miodu z produktami pszczelimi „Bee Complex”
usługa Wielka Przygoda z Małą Pszczołą

Fot.KAKA.media/Teraz Polska

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu - Światowe Centrum Słuchu
dr Witold Cieśla - Z-ca Dyrektora ds. Medycznych
program leczenia zaburzeń słuchu za pomocą implantów słuchowych

Instytutu Transportu Samochodowego
Maria Dąbrowska-Loranc - kierownik Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS
Polskie Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Inter-Broker sp. z o.o.
Michał Kożuchowski – wiceprezes
usługi brokerskie w zakresie ubezpieczeń

JAWOR-PARKIET
Grzegorz Sadowski - Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju Sieci Sprzedaży
seria dwuwarstwowych podłóg drewnianych FertigDeska i FertigDeska Luxury
seria dwuwarstwowych podłóg drewnianych Retro Collection

Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców
Andrzej Gantner – Wiceprezes, Dyrektor Generalny
Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj Formę!"

Polski Związek Piłki Siatkowej
Ewa Grzegorczyk – Prezes Zarządu Polska Siatkówka
organizacja w Polsce rozgrywek Ligi Narodów - FIVB Volleyball Nations League

Polska Liga Siatkówki SA
Wiesław Kozieł – Wiceprezes Zarządu
organizacja i prowadzenie rozgrywek lig zawodowych kobiet i mężczyzn, wyłaniających Mistrzów oraz zdobywców Pucharu Polski w Piłce Siatkowej i Superpucharu Polski w Piłce Siatkowej

PRUSZYŃSKI Sp. z o.o.
Małgorzata Lubczyńska – Dyrektor Marketingu
blachodachówki "Szafir"

Fot.KAKA.media/Teraz Polska

Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Wdrażania Postępu Technicznego "UNIWERSAL" Sp. z o.o.
Krzysztof Nowak – Wiceprezes Zarządu
hybrydowy wentylator dachowy MAG-200, wentylator dachowy VERO-150 i wywietrzak hybrydowy MONSUN

Fot.KAKA.media/Teraz Polska

Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie
Marcin Burzawa- Przedstawiciel Handlowy
masło ze Strzałkowa oraz twaróg śmietankowy ze Strzałkowa

SUEMPOL Sp. z o.o.
Paweł Błaszczyk - Kierownik Rynku Krajowego
łosoś wędzony plasterkowany

SWIMER Łukasz Otremba
Przemysław Bochat - Dyrektor ds. Relacji z Klientami
silosy zbożowe z aktywną wentylacją

Fot.KAKA.media/Teraz Polska

Trade & Travel Company Sp. z o.o.
Barbara Ladżyńska – Dyrektor Generalny
organizacja imprez turystycznych na całym świecie

Zakłady Farmaceutyczne COLFARM SA
Ewa Gurgul - Dyrektor ds. Rynku Aptecznego
linia MAXI, w tym: Maxi Krzem i Maxi Krzem + Biotyna, Maxi HairUp!

Fot.KAKA.media/Teraz Polska

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.