FUNDACJA TERAZ POLSKA

Lazur na polskich stołach już od 90 lat!

Fot. Teraz Polska
wtorek, 26 listopada 2019

W piątek 22 listopada br. w Kaliszu Michał Lipiński - dyrektor Konkursu „Teraz Polska” pogratulował jubileuszu kolejnemu Laureatowi Godła „Teraz Polska”. Spółdzielnia Mleczarska Lazur ma już 90 lat!

W gali zorganizowanej z tej okazji udział wzięło ponad 500 osób, w tym Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Gości powitał prezes spółdzielni Jerzy Krzak, który przedstawił krótki rys historyczny firmy. Zaprezentowano archiwalia fotograficzne i film ukazujący rozwój firmy.  Następnie Krzysztof Ardanowski wręczył odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa”, a Waldemar Broś, prezes krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich – medale „Zasłużony dla Spółdzielczości Mleczarskiej”.

Historia SM LAZUR datuje się od 1929 roku, kiedy to zarejestrowano „Mleczarnię Wielkopolską Skalmierzyce”. Produkty mleczarni natychmiast zdobyły miejscowy rynek, a nawet rozpoczęto eksport masła za granicę. Po wojnie reaktywacja spółdzielni nastąpiła w 1956 r. koncentrując się na produkcji sera pleśniowego w oparciu o technologię francuskiego roqueforta. Obecnie sery Lazur są wytwarzane z mleka krowiego pasteryzowanego. Dostarczają je wyłącznie sprawdzeni dostawcy, którym stawiane są najwyższe wymagania jakościowe. Unowocześniane przedsiębiorstwo pozostaje firmą ze 100 - procentowym polskim kapitałem. Sery pleśniowe Lazur są bardzo dobrze rozpoznawalną i cenioną marką w kraju i za granicą. Można je spotkać na półkach sklepowych nie tylko w całej Europie, ale także w krajach Bliskiego Wschodu oraz na kontynencie azjatyckim i afrykańskim.

SM Lazur była wielokrotnie nagradzana, w tym w 2012 roku przez Kapitułę Godła „Teraz Polska” zdobywając prestiżową statuetkę.

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter
Czytaj także

ZAMÓW NEWSLETTER:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.